قاب رخدادهای مهم استان كرمانشاه در سال 90

این 365 روز در حالی بر پیشینه هزاران ساله استان كرمانشاه افزوده شد كه در آن رخدادهای مهمی چون سفر عالیترین مقامات كشور رقم خورد. گرچه پرداختن به همه اخبار، حوادث، اتفاقات و رویدادهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، علمی و.. استان در این نوشتار غیرممكن است اما سعی خواهیم كرد كه به مهمترین آنها در حد توان بپردازیم.

سفر مقام معظم رهبری به استان كرمانشاه

مهمترین رویداد سال 90 برای استان كرمانشاه را باید در سفر مقام معظم رهبری و پایان یافتن انتظار 23 ساله كرمانشاهیان در 20 مهر ماه سالجاری برای دیدار یار دانست بطوریكه به یكباره و با این سفر، كرمانشاه در كانون توجه نه تنها ایرانیان بلكه جهان قرار گرفت. سالهاست كه غبار محرومیت و توسعه نیافتگی استان كرمانشاه به دلیل درگیر بودن مستقیم در هشت سال جنگ تحمیلی نمایان بود و هرگز مدیران عالی و اجرایی كشور نتوانستند دین خود را بخوبی به مردمانی كه هشت سال سپر بلای ایرانیان شده بودند، ادا نمایند اما با سفر رهبر معظم انقلاب، فضا عوض شد و امیدواریهای بسیاری در نزد مردم استان پدید آمده است تا یكبار برای همیشه جهشی چشمگیر در حوزه های زیرساختی و توسعه ای استان را شاهد باشند. اختصاص بیش از هشت هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در این سفر به استان كرمانشاه و تعیین تكلیف پروژه های عمده ای كه سالها بود به دلیل اهمال مسوولین و نبود ردیف اعتباری در ركود و ایستایی بسر می بردند در نوع خود، دستاوردهای مهمی برای استان تلقی می شود كه به بركت این سفر پرخیر و بركت محقق شد.

 استقبال حماسی و پروژه های گره گشا

تاریخ ایران هرگز روز بیستم مهر ماه و استقبال چشمگیر مردم كه 23 سال منتظر دیدار با رهبرشان بودند را فراموش نخواهد كرد به عبارت دیگر؛ اگر در تقویم ملی ما روز 20مهر تاكنون بی نام و نشان بود ولی امروز می توان گفت این روز یادآور پیوند مردم با ولایت است. بازتاب حضور رهبری در كرمانشاه حتی فراتر از مرزها را در نوردید و كم نبودند رسانه های بیگانه ای كه با پخش تصاویری از حضور مردم كرمانشاه، ناگزیر از این بودند كه بر مردمی بودن نظام اسلامی و رهبرش صحه بگذارند. اما این سفر علاوه بر جنبه های معنوی، دارای بركات و دستاوردهای زیادی نیز بود كه در قالب مصوباتی پرشمار برای توسعه و آبادانی استان كرمانشاه، خود را نمایان كرد. شاید گل سرسبد مصوبات سفر رهبری را بتوان اجرایی شدن پروژه راه آهن غرب كشور آن هم با اخذ مراتب ترك تشریفات تنها در چند روز عنوان كرد. اینك و به بركت سفر رهبر معظم انقلاب، خط ریلی كرمانشاه به خسروی كه بخش منتهاالیه راه آهن غرب كشور می باشد به طول 172 كیلومتر وارد فاز اجرایی شده است و انتظار می رود تا پایان سال 92 نیز به بهره برداری برسد كه قطعا در توسعه و شكوفایی اقتصاد استان و اتصال استان به خط ریلی كشور بسیار حیاتی و موثر خواهد بود. دو پروژه عمده ناشی از مصوبات سفرهای سه گانه دولت كه به دلایلی بر زمین مانده بود نیز در این سفر تعیین تكلیف شدند بطوریكه خبر می رسد با تسهیلاتی كه در سفر رهبری به این پروژه ها تخصیص یافته است، بزودی عملیات اجرایی پالایشگاه آناهیتای كرمانشاه آغاز می شود و كارخانه خودروسازی صحنه نیز برای تولید خودروی سمند بزودی وارد فاز اجرا خواهد شد. در مجموع 148 مصوبه با سرمایه گذاری بالغ بر هشت هزار و 600 میلیارد تومان در حوزه های مختلفی مانند كشاورزی، صنعت، آب، گازرسانی و.. در این سفر مبارك به تصویب رسید كه در صورت به بار نشستن، شاهد تحول و جهشی بزرگ در وضعیت استان خواهیم بود.

دو بار سفر رییس جمهوری به استان كرمانشاه در سال 90

رییس جمهور در سالجاری دوبار به استان كرمانشاه سفر كرد كه اولین بار در قالب دور سوم سفرهای استانی در فروردین ماه به انجام رسید. هیئت دولت در این دور از سفر به استان كه با محوریت مسایل فرهنگی انجام شد، در مجموع 254 مصوبه با اعتباری بالغ بر دو هزار و 150 میلیارد ریال اختصاص داد كه بنا به گفته معاون اول رییس جمهوری، این اعتبارات منهای اعتبارات معمول سالیانه استان می باشد. هشتاد و هشتمین سفر استانی دولت كه از روز 15 فرودین ماه آغاز شده بود در تاریخ نوزدهم همین ماه با برگزاری نشست هیئت دولت و اعلام مصوبات مهم این نشست در نشست رسانه ای معاون اول رییس جمهوری به پایان رسید. سفر دوم دكتر احمدی نژاد در هفدهم مردادماه امسال و به منظور افتتاح طرحهای مهم صنعتی استان از جمله كارخانه های سیمان سامان، پاك مایه، كاشی كاژه و تایر كورد به كرمانشاه انجام شد. در این سفر البته از اعضای هیئت دولت تنها وزرای صنعتی كابینه حضور داشتند كه كرمانشاه گام مهمی برای رسیدن به قله های توسعه برداشت و چهار كارخانه مهم كه حاصل زحمت تلاشگران بخش خصوصی و حمایتهای دولت خدمتگزار بود، در این استان به بهره برداری رسید. برای به نتیجه رسیدن كارخانه های سیمان سامان، كاشی كاژه، تایر كورد و پاك مایه اسلام آباد در مجموع بالغ بر هفت هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده كه این كارهای بزرگ منجر به ایجاد شغل برای یك هزار و 700 نفر از بیكاران استان شد. همچنین كلنگ احداث سد 'شرفشاه' در حنوب استان هم در این روز به زمین زده شد كه با این حساب شمار سدهای در دست ساخت استان به عدد 12 رسیده است و این انتظار وجود دارد كه كشاورزی استان كه اینك عنوان قطبیت غرب كشور را نیز دارد، بیش از هر زمانی به چشم انداز توسعه 20 ساله یعنی تولید غذای 10 درصد ایرانیان برسد. آبگیری سد زاگرس در گیلانغرب هم از دیگر خبرهای خوب این روز بود كه با حضور رییس جمهور آغاز شد و از بركات آن می توان به آبی نمودن اراضی دشت پایین دستی این سد، تامین آب شرب، مجالی برای پرورش ماهی و.. اشاره كرد.

آغاز عملیات اجرایی پروژه منوریل شهر كرمانشاه

بالاخره پس از انتظار چندین ساله و كش و قوسهای فراوان بر سر ماهیت منوریل و توجیه یا عدم توجیه داشتن این پروژه، در سال 90 عملیات احداث این خط آهن هوایی در حد فاصل میدان سپاه تا پل ولایت آغاز شد. طول مسیر پروژه قطارشهری كرمانشاه 13 كیلومتر است و شامل 12 ایستگاه و دو توقفگاه و پاركینگ خواهد بود. این مسیر دو خطه بوده و از میدان فردوسی در جنوب شهر تا میدان معلم در انتهای شمالی بلوار طاقبستان امتداد دارد. ناوگان این پروژه دارای 56 واگن در قالب 14 قطار است، ظرفیت جابجایی مسافر منوریل كرمانشاه 16 هزار و 180 نفر در هر ساعت و در هر مسیر است. مبلغ قرارداد حدود 215 میلیون یورو معادل سه هزار و 270 میلیارد ریال است و زمان اجرای آن 42 ماه تعیین شده است.

بالاخره شهرداری كرمانشاه هم سكاندارش را شناخت!

شهر كرمانشاه كه حدود شش ماه بدون شهردار و با سرپرستی اداره می شد و هر روز اخبار ضد و نقیضی در خصوص گزینه های شهرداری منشتر می شد بالاخره با حكم وزیر كشور، شهردارش را شناخت و بدین سان بود كه پیمان قربانی بر این مسند تكیه زد. در این مدت، شهر كرمانشاه آسیبهای زیادی از باب نبود یك مدیر قاطع شهری دید و دو فراكسیون اقلیت و اكثریت در شورای 9 نفره شهر كرمانشاه هم خیلی بر روی گزینه ای واحد اجماع نداشتند و گزینه ای هم كه به وزارت كشور معرفی كرده بودند (آرش رضایی) از سوی این وزارتخانه رد صلاحیت شد و همین مسایل سبب شد تا نوعی حالت نیمه تعطیل شهر را فراگیرد و بسیاری از پروژه ها و حتی امور خدماتی نیز با ركود و وقفه مواجه شود. با این حال باید خدا را شكر كنیم كه فرآیند انتخاب شهردار كرمانشاه به سال 91 كشیده نشد!

متلاشی شدن باند تبهكار سارقین بانك سپه كرمانشاه

در میان اخبار مهمی كه در سال 90 در استان داشتیم شاید تلخترین خبر مربوط به حمله باند شرور سارقین به بانك سپه شعبه خیابان سعدی كرمانشاه بود كه بر اثر تیراندازی وحشیانه این اشرار، چند نفر از افراد بیگناه جان خود را از دست دادند. با این حال دیری نپایید و در كمتر از 37 روز، با تلاش پرسنل اطلاعاتی و انتظامی استان، مخفیگاه این سارقین در كرمانشاه شناسایی و در عملیاتی ضربتی ضمن به هلاكت رسیدن سركرده این باند (صلاح الدین جعفری)، همه مسببین این حادثه در كرمانشاه و در عملیاتی همزمان در شهرهای تهران و سنندج دستگیر شدند. شاید آنچه تلخی این اقدام ناجوانمردانه سارقین را در كام كرمانشاهیان كمی به شرینی تبدیل كرد، اجرای عدالت در مورد سه تن از این جانیان و بدار آویخته شدن آنها در میدان آزادی و ملا عام بود هرچند دیگر برای آن كودك خردسالی كه پدرش به شهادت رسیده، هیچ چیز جای بابا را نخواهد گرفت.

عزل و نصب مدیران استان

در این سال بسیاری از دستگاههای استان هم با تحول در مدیریت خود مواجه بودند. سازمان جهاد كشاورزی استان كرمانشاه پس از اینكه بیش از دو دهه توسط رمضان رویین تن مدیریت می شد، بالاخره دچار تحول در مدیریت شد و علی اشرف منصوری جای مدیر قبلی را گرفت. همچنین سكان اداره كل دامپزشكی استان كرمانشاه نیر از دكتر امیرابراهیم مقصودی فر گرفته شد و به دكتر نادر پرور سپرده شد. رییس دانشگاه علوم پزشكی هم در این سال تغییر كرد و دكتر صمد نوری زاد جای خود را به دكتر محمدرضا نیكبخت داد. اداره گمركات استان كرمانشاه هم پس از سالها به علی سعدالدین سپرده شد و مصطفایی با این سمت خداحافظی كرد. مدیركلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم از احمد رجبی به حجت الاسلام والمسلمین محمد آفتابی رسید. همچنین فرمانداران شهرستانهای جوانرود، ثلاث باباجانی و دالاهو نیز در این سال دچار تغییرات شدند و حیدر مطاعی نیز بعنوان معاونت عمرانی استاندار كرمانشاه معرفی شد. به هر صورت حوادث و خبرهای ریز و درشت دیگری هم در این سال در استان اتفاق افتاد كه پرداختن به آنها از حوصله این نوشتار خارج می باشد.

ایرنا


ن : داود امامی
ت : یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1390
دژخیم بغداد از مقاومت و سلحشوری نودشه به ستوه آمده بود

رئیس آموزش و پرورش بخش نوسود گفت : بعد از عملیات غرور آفرین والفجر 10 که به آزاد سازی بخش وسیعی از کردستان عراق شد ، دژخیم بغداد که از مقاومت و سلحشوری نودشه و ساکنانش در طول جنگ تحمیلی عقده ها در دل داشت و در طول دوران جنگ بیش از 2000 بار این شهر را گلوله باران نموده و 12 بار بمباران کرده بود با بمباران شیمیایی کینه و حقارت خود را نشان داد.26جزا شهبازی خاطرنشان ساخت :  اسفند ماه سالروز عروج ملکوتی شهدای شیمیایی زده شهر نودشه و یاد آور یکی از دردناکترین حوادث در تاریخ معاصر نودشه است. روزی که هواپیماهای دشمن بعثی بیرحمانه بر اسمان شهر نودشه ظاهر شدند و خطرناکترین و کثیف ترین اسحه قرن را بر روی مردم نودشه ریختند تا انتقام 8 سال دفاع جانانه مردم نودشه از مرز و بوم و دیارشان را بگیرند. وی افزود : در ساعت 4 بعد از ظهر 66/12/26 چهار فروند هواپیمای سوخو 24 عراقی به فرمان یکی از پلیدترین دژخیمان عصر حاضر یعنی صدام سفاک برفراز شهر زیبای نودشه که ،در این ایام که به پیشواز سال نو می رود ، سرسبز و زیبا خودنمایی می کند ظاهر شده چندین موشک به سوی شهر شلیک کرده از آسمان آن خارج می شوند.


ن : داود امامی
ت : یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1390
رسانه ها نسبت به واقعه 26 اسفند در نودشه کم لطفی کردند

09tr41av66f74m2sb8vc.jpg

 فرامرز رشیدی شهردار نودشه به پایگاه خبری استان پنجم گفت : ۲۶ اسفند نمایانگر اوج ذلت و ناتوانی رژیم بعثی در مقابل مرزداری و مقاومت مردم نودشه است . وی افزود : این واقعه تلخ باید بیشتر در رسانه ها مطرح گردد و هموطنان عزیزمان با غیرت و مظلومیت این دیار بیشتر آشنا گردند . شهردار نودشه در ادامه افزود :در 26 اسفند ماه دهها تن از مردم شهر دچار مسمومیت شدید شدند و با توجه به اینکه عامل شیمیایی ترکیبی از فسژن و خردل بوده به تدریج عمل می کند شهد شهادت نوشیدند.توقعی که از مسئولین دلسوز نظام میرود توجه ویژه و درخور شان به این قضیه است . حمله شیمیایی نودشه هیچگاه در رسانه هامورد توجه قرار نگرفت و این کم لطفی نسبت به مردم وفادار انقلاب و میهن نودشه محسوب می شود .یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی شهر نودشه را گرامی می داریم .


ن : داود امامی
ت : یکشنبه بیست و هشتم اسفند 1390
مسجد شافعی؛ بنایی سرشار از زیبایی در کرمانشاه

مسئول امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: مسجد شافعی، بنایی سرشار از زیبایی در کرمانشاه است.شهلا جواهری در گفت و گو با خبرنگار سرویس میراث فرهنگی و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این خصوص اظهار داشت: مسجد شافعی ها یا شافعیان واقع در حاشیه میدان آیت اله طالقانی، علاف خانه و محله های برادران اهل سنت یکی از مکان های مذهبی شهر کرمانشاه است که از دیرباز مورد توجه برادران اهل تسنن قرار گرفته است.وی ادامه داد: این مسجد از سال 1326 هجری شمسی تاکنون محل اقامه ی نماز عبادی سیاسی جمعه اهل تسنن کرمانشاه می باشد.جواهری اظهار داشت: در سال 1325 مکان مسجد شافعیان در محلی که پیش تر زائر سرا بود توسط تعدادی از مردمان خیر و مومن به سرپرستی مرحوم حاج ملاسید حسین مسعودی خریداری و احداث ساختمان مسجد را می توان مرهون میاعدت های مادی و معنوی خیرینی چون خلیفه محمد صالح محمدی، حاج خلیفه سید علی نقشبندی، حاج جعفر شریفی، حاج احمد مدللی، میرزا حبیب بلندی، حاج علی محمد شیانی و جمع دیگری از مردم مسلمان کرمانشاه که در تامین هزینه های ساختمان مسجد در مدت زمان یک سال از هیچ کوششی دریغ نکرده و بعد از سپری شدن مدت زمان یکسال موفق به احداث مسجد جامع شافعیان در سال 1326 شمسی گردیدند.وی، گفت: ساختمان مسجد شافعی ها از آن زمان تا کنون محل اقامه نماز و برپایی مراسم مختلف می باشد.مسئول امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: این مسجد باشکوه از آن زمان تاکنون همواره در حال توسعه و زیباسازی بوده است که در حال حاضر مسجد شافعی ها با گلدسته های زیبا و بلندش بر رونق شهر کرمانشاه افزوده است.جواهری در خصوص وضعیت معماری داخلی این مسجد، گفت: در احداث این بنا از معماری بسیار زیبا و اصیل اسلامی استفاده شده است که دارای روح خاصی معنوی می باشد.وی خاطرنشان کرد: این مسجد تاریخی شهر کرمانشاه قطعا در ایام نوروز توجه گردشگران و مسافرین نوروزی را به خود جلب خواهد کرد.


ن : داود امامی
ت : شنبه بیست و هفتم اسفند 1390
افزایش نامتعارف قیمتها در بازار کرمانشاه

با نزدیک شدن به آخرین روزهای سال 90 برخی از اجناس در بازار کرمانشاه به صورت نامتعارف افزایش پیدا کرده است. به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به آخرین روزهای پایانی سال 90، خریدهای مردم کرمانشاه از بازار به اوج خود می رسد. این ازدحام از هفته ها پیش آغاز شده است و در آستانه سال تحویل به اوج خود رسیده است.شهرداری کرمانشاه، این روزها هم از فعالیت دستفروشان و خرده فروشان جلوگیری نمی کند و همین امر باعث شده در برخی از نقاط شهر، دوره گردان و دستفروشان بساط خود را بدون هیچ گونه دغدغه ای پهن کنند.خیابان "نواب صفوی" کرمانشاه که به نوعی بازار سنتی و اصلی مردم کرمانشاه شناخته می شود، این روزها جایی برای پارک ماشین یا تردد آسان ندارد.این ازدحام از امروز به اوج خود می رسد و عملا تردد و حرکت اتومبیل ها در این خیابان غیرممکن خواهد شد.دستفروشان و خرده فروشان موقتی با ارائه اجناس و اقلام خود با نرخهای پایین تر از مغازه های ثابت، تا حد زیادی مشتریان این فروشگاهها را به سوی خود جذب کرده اند.
 


ن : داود امامی
ت : شنبه بیست و هفتم اسفند 1390
صحت انتخابات حوزه كنگاور، هرسین و صحنه تایید شد

استان پنجم - شورای نگهبان قانون اساسی صحت انتخابات حوزه انتخابیه شهرستانهای كنگاور، صحنه و هرسین را مورد تایید قرار داد. لازم به ذکر است ۲ روز پیش نیز انتخابات حوزه های كرمانشاه، سنقروكلیایی، قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب و اسلام آباد غرب و دالاهو را مورد تایید قرار داد. این در حالیست که هنوز اعلام نظری در خصوص حوزه اورامانات نشده است


ن : داود امامی
ت : شنبه بیست و هفتم اسفند 1390
بارش برف شهرستان گرمسیری گیلانغرب را سفید پوش كرد

به گزارش ایرنا، بارش برف كه از ظهر امروز در گیلانغرب آغاز شده همچنان با شدت ادامه دارد و بخش هایی از مناطق شهری و كوهستانی این شهرستان را سفید پوش كرده و مشكلاتی برای تردد وسایل نقلیه و عابران بوجود آورده است. بر اثر بارش برف امروز پلیس راه گیلانغرب به همه رانندگانی كه قصد تردد از محورهای ارتباطی این شهرستان بخصوص محورهای كوهستانی بخش گواور و گردنه قلاجه را دارند توصیه كرد حتما وسایل نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی بخصوص زنجیر چرخ مجهز كنند چرا كه تردد در این محورها بدون استفاده از زنجیر چرخ امكان پذیر نیست. بارش دومین برف زمستانی در آخرین روزهای اسفند ماه سال 90 علاوه براینكه موجب كندی رفت و آمد خودروهای در معابر شهری شده ولی خوشحالی كشاورزان این شهرستان را هم به همراه داشته است


ن : داود امامی
ت : شنبه بیست و هفتم اسفند 1390
شرم یک مرد در برابر خانواده در کشوری که گرسنه ندارد

جناب رئیس جمهور ائلام کردند که پس از پرداخت یارانه ها دیگر در ایران گرسنه نداریم!

منبع : وبلاگ اندیشه اسلام آباد


ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
بمباران شیمیایی نودشه ... وطرح یک مسابقه...

محمد فاروق یوسفی

گذر ایام را ، گر نظارگر باشیم ، برهه ای از آن در ذهن ها همواره می ماند ، و غبار روزگار با همه ی توانمندی اش نمی تواند برآن سرپوش فراموشی نهد. در تاریخ ملت ها روزهایی وجود دارند که تداعی کننده شادی ها ، موفقیت ها و یا رنج ها و مرارت هایی ... هستند که برسرآنان نازل شده باشند . در عصر ما نیز ایام سرنوشت سازی وجود دارند، ایامی نیز شاهدیم که فجایعی دهشتناک در آن تحقق می یابند. نمونه ها از هردونوع فراوانند. امّا در بعضی از این گذر زمان  رخدادها ی دلخراش، قلب هایمان را به درد می آورد . هیروشیمای کردستان (حلبچه) و   حلبچه هورامان    ( نودشه) نمونه های بارز آنند از نظر زمانی (25 و 26 اسفند) وجه مشترکی دارند . امّا این وقایع  فقط به اینها خلاصه نمی شود. تاریخ نگار حوادث را گر ورق زنیم به نمونه های دیگر از این نوع ( بانه ، سردشت ، پیرانشهر ، روستای زرده و ...) بر می خوریم . وجه مشترک دیگری که می توان دربین آنها مشاهده نمود وجود عامل و بانی مشترک این صحنه های اسفناک  است.

بخشداری نوسود ضمن تکریم یاد و خاطره شهدای والامقام شیمیایی نودشه ، به منظور ثبت حادثه دلخراش جنایت شیمیایی نودشه مسابقه ی نقاشی ،مقاله نویسی ، خاطرات و احیاناً عکس هایی ازصحنه جنایت برای همه اقشار جامعه برگزار می نماید. لذا از علاقمندان ارجمند درخواست می گردد آثار خود را حداکثر تا 91/1/25 به بخشداری نوسود ارسال نمایند و ضمن درج آثار برتر در سایت بخشداری به برندگان مسابقه، جوایزی نیز اهداء می نماید .
متن کامل در ادامه مطلب کلیک کنید

[ ادامه مطلب ] |
ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
از مادری و مرزداری تا درخشش در میادین ورزشی كشور

به گزارش خبرنگار ایرنا، كرمانشاه امروز گرچه هنوز گرد محرومیت و آثار و تبعات ناشی از جنگ هشت ساله را هنوز در بطن خود دارد ولی در عوض، زنان و مردانی دارد كه اگر دیروز در میادین جنگ ایرانیان را وادار به تحسین خود می كردند اما این روزها در عرصه های دیگری باز هم بانوان، دختران و مادران كرمانشاهی هستند كه خودی نشان می دهند. جامعه سنتی كرمانشاه بیش از هر زمانی به سمت مدرنیزه شدن و تعالی گام بر می دارد و ورود پرشمار بانوان این خطه به میادین ورزشی را شاید بتوان تنها یكی از دلایل اثبات این ادعا دانست در حالیكه تا دو دهه پیش شاید خبری از واژه هایی چون 'بانوان ورزشكار' یا 'تیم های ورزشی خانمها' در كرمانشاه وجود نداشت. نبوغ بانوان واترپلویست كرمانشاهی در روزهای پایانی سال 90 باز هم بر همگان اثبات شد آنجا كه تیم واترپلوی بانوان كرمانشاه پس از اینكه چهار دوره قهرمانی، یكبار نایب قهرمانی و یكبار مقام سومی مسابقات كشوری را بعنوان یكی از تیمهای پرافتخار در كارنامه خود دارد، این بار هم توانست با شایستگی بر پله دوم واترپلوی ایران پهناور تكیه زند. به همین مناسبت با سرپرست تیم واترپلوی بانوان كرمانشاه گفت و گو كردیم. 'نوشین دشمیر' به خبرنگار ایرنا، گفت: تیم ما در ششمین دوره مسابقات قهرمانی واترپلوی كشوری بانوان كه در روزهای 17 تا 20 اسفندماه جاری به میزبانی كرمانشاه برگزار شد، با اقتدار توانست عنوان نایب قهرمانی را به كلكسیون افتخارات خود بیفزاید. وی این قهرمانی را از این نظر حائز اهمیت می داند كه میانگین سنی بانوان عضو تیم واترپلوی كرمانشاه در این دوره پایین بود و تیم با ساختاری جوان شده توانسته است كه به چنین موفقیتی دست یابد كه كاری ارزشمند و قابل تحسین در نوع خود می باشد. دشمیر، كسب این عنوان توسط تیم جوان كرمانشاه را نشانگر پتانسیل بالای استان كرمانشاه در حوزه ورزش واترپلوی بانوان در كشور عنوان كرد و افزود: البته در این راه با دشواریهایی مواجه هستیم كه قطعا حسن نظر و مساعدت مسوولین ذیربط و مدیریت ارشد استان، مهندس هاشمی می تواند زمینه ساز موفقیتهای بزرگتری باشد. وی همچنین از رییس سازمان ورزش و جوانان استان كرمانشاه (مهدی گردانی) نیز بخاطر حمایتهای دلسوزانه ای كه از تیم واترپلوی بانوان استان و نیز معاون وی (جلال عزیزی) تقدیر و تشكر كرد. سرپرست تیم واترپلوی بانوان كرمانشاه، افزود: جا دارد از زحمات خانم یوسفی كه مسوولیت ورزش بانوان استان را بر عهده دارد و نیز آقای امیر قنبری بعنوان رییس هیئت شنای استان نیز بخاطر حمایتهایی كه از تیم داشتند تشكر و سپاسگزاری نمایم. وی در پایان اسامی بازیكنان و دیگر اعضای كادر راهبری تیم واترپلوی استان كرمانشاه را به قرار زیر اعلام كرد: اسامی بازیكنان: خانمها سمیرا حسینی، هستی خداكرمی، مهدخت كیادی، سیمین جاویدان، آزاده كوه دره ای، تندیس الماسی، مرجان كرم جانی، الهام حجابی، نگار فروزشفر، مونا مهدی پور، بهناز یاوری، صدف امیری و كیمیا عزیزی. سرمربی تیم: خانم سمیرا حسینی. مربی تیم: خانم ریحان ذوالفقاری. سرپرست تیم: خانم نوشین دشمیر. سرپرست كل تیم: خانم فریبا تزركش. ما هم كسب این موفقیت را به جامعه ورزشی بانوان استان كرمانشاه تبریك می گوییم و آرزومندیم كه بانوان استان نه تنها در رقابتهای داخلی بلكه در عرصه های بین المللی و میادین بزرگ جهانی نیز بدرخشند تا عظمت نام كرمانشاه و بزرگ بانوان كرد برای دنیا به اثبات برسد.


ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
شورای نگهبان تاكنون در خصوص حوزه های كنگاور و اورامانات اعلام نظر نكرده است

به نقل از اداره كل روابط عمومی شورای نگهبان، نظر به برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مورخ 12/12/1390 و با عنایت به ماده 73 قانون انتخابات، پرونده های حوزه های انتخابیه كرمانشاه، سنقروكلیایی، قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب و اسلام آباد غرب و دالاهو در شورای نگهبان مطرح و صحت انتخابات این حوزه ها مورد تایید قرار گرفت. در حوزه انتخابیه كرمانشاه عبدالرضا مصری و سید سعید حیدری طیب در مرحله اول به مجلس راه یافتند و جهانبخش امینی و محمد رزم در مرحله دوم برای تصدی كرسی سوم این حوزه با هم رقابت می كنند. در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو علی جلیلیان، در حوزه انتخابیه سنقروكلیایی محمدابراهیم محبی و در حوزه انتخابیه قصرشیرین فتح الله حسینی به مجلس نهم راه پیدا كرده اند. شورای نگهبان تاكنون در خصوص حوزه های انتخابیه كنگاور، صحنه و هرسین و پاوه و اورامانات اعلام نظر نكرده است.


ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
خبر گزاری رویترز از مردم نودشه می گوید

در آن زمان جاده آسفالت که نودشه را به نزدیک ترین شهر یعنی پاوه متصل کند وجود نداشت  و مصدومان از راه یک جاده کوهستانی سخت به شهر پاوه منتقل شدند و...........رحیم مقروضی می گوید ما نمی دانستیم که این سلاح ها ز شیمیایی است پوست بدن من قرمز شده بود وتلاش می کردم تا چشمهایم را با آب بشویم 

At that time, no asphalt road linked Nowdesheh with the nearest small town of Paveh, so the victims faced a jolting five-hour evacuation over a dirt track through the mountains. Meshkati, a pale man with listless eyes, recovered his eyesight and is well enough to work in an accoun-tant's office, but still suffers from asthma - and psychological scars. "Nobody drinks water from my glasses. People here think I have a problem," he complained. He is just one of scores of survivors in Nowdesheh, which suffered three gas attacks in the same month of 1988, the final year of Iran's ruinous eight-year war with Saddam's Iraq. "We went to help the wounded," recalled Rahim Maghrouzi, 52, a surgical mask over his mouth. "We didn't realise it was chemical weapons. My skin turned red. We tried to wash our eyes with water. 

image

نودشه شاری وهاری خه مان          خاترت زینده ن له نیوی دلان

26 اسفند سال 1366 چندین فروند هواپیمای ارتش بعث بی رحمانه در آسمان شهر نودشه ظاهر شدند و در برابر چشم جهانیان بمب های شیمیایی را بر سر مردم نودشه ریختند در ابتدا کسی باور نمی کرد که این بمب ها شیمیایی باشند مردم بلافاصله به کمک و یاری آسیب دیدگان شتافتند تا آنهارا از زیر آوار نجات دهند غافل از اینکه بعثیان متجاوز برای انتقام گرفتن از  مقاومت 8 ساله مردم نودشه از کثیف ترین سلاح قرن استفاده نموده اند این بود که هر کسی به محل حادثه نزدیک شد یا شربت شهادت را نوشید و یا هم اکنون به عنوان مصدوم شیمیایی روزگار را به سختی سپری می نماید مردم مقاوم و شهید پرور شهر نودشه منازل و ماوایشان رابه طور موقت ترک و به دامان طبیعت رفتند و در پناهگاههایی در محل های به نام دبوشته   _یانه ده ره - نثارو روستاهای دره هجیج و هجیج پناه بردند پیکر مطهر شهدای مظلوم بدون تشیع به خاک سپرده شد و دانش آموزان وقتی به پای کلاس های درس رفتندمعلم عزیزشان  ابوبکر یعقوبی را به چشم خود ندیدند و بیماران باردیگر چشم شان به دکتر محمود کریمی نیفتاد صدای مؤذن خوش نوای مسجد جامع شهید جمال یعقوبی دیگر به گوش نمی رسیداز خانواده جانباز سرافراز فایق فلاحی و خانواده جانباز سرافراز علی منور سه نفر شهید شده بودند وطاهر فلاحی و پدر شهیدشان نیز به همراه جعفر شوکتی به دیار حق شتافته بودند  .آری خاطرات نودشه و مقاومت جانانه آن به گوش جهانیان رسانده شد و حتی اکیپ هایی از سازمان بین الملل و حقوق بشر از نودشه بازدید نمودند. یاد و خاطره مردم شیمیایی زده شهر نودشه و شهدای شیمیایی شهر نودشه را گرامی میداریم و شفای عاجل مصدومان شیمیایی را از درگاه حق تعالی مسئلت داریم.نکته ای که در پایان این خاطره قابل تامل است در فواصل سالهای 87 و 88 تعداد  450 نفر از مردم نودشه با تشکیل پرونده شیمیایی  و مصدومیت به کمیسیون های پزشکی در استان مراجعه نمودند که هیچ کدام از آنها نتیجه ای نگرفتند .

منبع : وبلاگ شورای شهر نودشه


ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
26 اسفند سالگرد بمباران شیمیایی شهر«نودشه»


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان سلاح های شیمیایی در این بمباران ها دهها نفر شهید و تعداد زیادی از اهالی مصدوم شدند که متاسفانه هنوز بررسی مجدانه و آمارگیری دقیقی بعمل نیامده است و گفته می شود كه در حدود 700-600 نفر از اثرات ناشی از بمباران شیمیایی رنج می برند.اولین بار در تاریخ 26 اسفند ماه سال 1366 و دفعات بعد در سوم و سیزدهم فروردین 67. ساکنان این منطقه مثل سایر مردم مناطق مسکونی، فاقد هرگونه تجهیزات ایمنی و حفاظتی بودند و به این دلیل، آمار تلفات بسیار بالا بود.اسناد یکی از حملات به نودشه که در تاریخ دوم فروردین سال 67 صورت گرفت ثبت شده و براساس آمار کتاب «جنگ شیمیایی عراق و تجارب پزشکی آن» - نوشته دکتر عباس فروتن- مستند ترین گزارشات حملات شیمیایی از این حمله به جای مانده است.
در این کتاب به نقل از گزارشات سازمان ملل آمده است؛ «در حمله فروردین 67، هشت بمب حاوی گاز خردل به نودشه اصابت کرد که حداقل 13 نفر درهمان لحظات شهید و بیش از 100 نفر هم مصدوم شده اند.»گفتنی است که آن زمان نودشه تنها چهار هزار نفر جمعیت داشت و نکته دیگر اینکه تنها پزشک حاضر در شهر، روز بعد از حادثه به دلیل جراحات وارده، در حین درمان ساکنان شهر، شهید شده است.یکی از گزارشات سازمان ملل به تاریخ 25 آوریل 1988 توسط بازرسان سازمان ملل تنظیم شده است، از سفر بازرسان این سازمان به نودشه خبر می دهد و این گزارش استفاده از سلاح های شیمیایی علیه ساکنان غیر نظامی شهر را تایید می کند.این گروه چند روز بعد از بمباران به نودشه می روند و از هفت نفر از مصدومان، معاینه به عمل می آورند و نتایج آن را در گزارش منتشر می کنند.کارشناسان سازمات ملل می گویند: تمام آنها علائم بیماری های مزمنی ناشی از گازهای خردل را در بدن خودشان دارند.این شهر نودشه هدف8 بمب خردل قرارگرفت متاسفانه تنها پزشك این شهر كوچك كه در زمان حادثه خدمات زیادی به مردم و مصدومین نموده بود، سرانجام در اثر شدت مصدومیت به شهادت رسید.با وجود این بمبارانها اهالی نودشه از زن و مرد و پیر و جوان از دین، عزت، شرف و حیثیت و ملیت خود دفاع كردند و اجازه ندادند دشمن زبون به حریم نودشه نفوذ كند.اواخر جنگ هشت ساله عراق علیه ایران پاره ای از مناطق مسکونی مورد هدف بمبهای شیمیایی قرار گرفت. این حملات از اوایل جنگ هم بود، اما در سالهای آخر بیشتر شد به طوری که در اسفندماه سال 66 و فروردین سال 67 این حملات به مناطق مسکونی شدت یافت و مناطق وسیعی در اطراف مریوان، نودشه و نوسود هدف این حملات واقع شدند.

منبع : پایگاه قربانیان سلاحهای شیمیایی

یاد و خاطره همه قربانیان این حوادث تلخ گرامی و روحشان قرین رحمت الهی باد.


ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
چیزی که از بمباران شیمیایی نودشه تلخ تر است کم توجهی عده ای از مسئولین به این واقعه می باشد

دفتر امام جمعه نودشه طی پیامی به سالروز بمباران شیمیایی شهر مظلوم نودشه پرداخت . در این پیام که نسخه ای از آن در اختیار پایگاه خبری استان پنجم قرار گرفته آمده است :

26 اسفند ماه یاد آور یکی از دردناکترین حوادث در تاریخ معاصر نودشه است . در ساعت 4 بعد از ظهر 66/12/26 چهار فروند سوخو 24 عراقی به فرمان یکی از پلیدترین دژخیمان عصر حاضر یعنی صدام سفاک برفراز شهر زیبای نودشه که ،در این  ایام که به پیشواز سال نو می رود ، سرسبز و زیبا خودنمایی می کند ظاهر شده چندین موشک به سوی شهر شلیک کرده از آسمان آن خارج می شوند . دود سفید و غلیظ نشان از روز و شبی سیاه دارد پس از مدتی معلوم می شود که موشکها حامل عوامل شیمیایی بوده دهها تن از مردم شهر دچار مسمومیت شدید شده به مراکز درمانی کشور اعزام می گردند . متاسفانه با توجه به اینکه عامل شیمیایی ترکیبی از فسژن و خردل بوده به تدریج عمل می کند پس از چند روز مصدومینی را که به دلیل مسمومیت شدید شهید شده اند  یکی پس از دیگری  به شهر باز می گردانند . دژخیم بغداد که از مقاومت و سلحشوری نودشه و ساکنانش در طول جنگ تحمیلی عقده در دل داشت هرچند در طول دوران جنگ بیش از 2000 بار این شهر را گلوله باران نموده و 12 بار بمباران کرد اینگونه خواست تا عقده گشایی کند ولی پاهای مردم نودشه به پا و عقیده شان برای حفظ وطن پا بر جا تا آخرین روزهای پایان جنگ ضربات مختلفی بر پیکره خبیث ارتش بعثی عراق وارد نمودند . چیزی که در این میانه تلختر از خود بمباران است کم توجهی عده ای از مسئولین به این واقعه است . متاسفانه به دلیل بمباران شیمیایی حلبچه و به شدت رسانه ای شدن این موضوع واقعه ساعت 4 روز 66/12/26 اسفند نودشه هیچگاه چنانکه باید و شاید حتی در رسانه های استانی مورد توجه قرار نگرفت چه رسد به رسانه های کشوری تا همگان بدانند که در این نقطه از مرز وبوم ایران اسلامی در آن روز چه گذشت و صدام به دلیل حماسه سازیهای بی مثال شهروندان نودشه ای چه جنایت بزرگی به پرونده جنایتهایش افزود. جای سئوال بزرگی دارد که تاکنون به چه دلیلی اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان کرمانشاه به این امر کم توجه یا بی توجه بوده است در حالی که شهر نودشه با کارنامه درخشانش در دوران هشت سال دفاع مقدس می بایست ((تمام شهر)) بعنوان میراث ارزشمند دفاع جانانه ملت ایران در تاریخ معاصر به ثبت می رسید نه تنها این امر صورت نگرفته حتی در این ایام در رسانه های استانی نیز یادی از بمباران شیمیایی نودشه صورت نمی گیرد . بر مسئولین و بخصوص اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس است که در شناساندن مقاومت مردمان این شهر و ثبت حماسه های آنان و بخصوص حملات شیمیایی به شهر نودشه که در سه نوبت از 26 اسفند 66 تا 12 فروردین 67 انجام گرفتند در تاریخ حماسه مردم ایران و تقویم ملی کشور اقدام نمایند و بر مسئولین بنیاد شهید و ایثارگران است نسبت به شناسایی و معاینه مصدومینی که تاکون شناسایی و مداوای جدی نشده اند اقدام لازم و واقعی را انجام دهند  . بار دیگر یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی شهر نودشه را گرامی می داریم


               دفتر امام جمعه شهر مرزی نودشه 


ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
26 اسفند سالروز بمباران شیمیایی مردم مظلوم و مقاوم مرزنشین نودشه

استان پنجم - 26 اسفند ماه سالروز عروج ملکوتی شهدای شیمیایی زده شهر نودشه است روزی که هواپیماهای دشمن بعثی بیرحمانه بر اسمان شهر نودشه ظاهر شدند و خطرناکترین و کثیف ترین اسحه قرن را بر روی مردم نودشه ریختند تا انتقام 8 سال دفاع جانانه مردم نودشه از مرز و بوم و دیارشان را بگیرند . کمبود امکانات و صعب العبور بودن راه مواصلاتی نودشه به پاوه موجب گردید تا مصدومان شیمیایی با تاخیر به مراکز درمانی برسند و اثرات گازهای شیمیایی به دستگاه گوارش و ریه آنها باعث گردید که بعد از گذشت 48 ساعت 7 نفر از هم وطنان شهید شوند . در ادامه مصدومانی که به بیمارستان های مجهز در تهران انتقال یافتند تا حدودی مداوا شدند و چندین نفر هم به بیمارستان های خارج از کشور اعزام شدند. در طول چند سال اخیر 2 نفر دیگر از جانبازان شیمیایی به لقای حق شتافتند و تعداد دیگری هم اکنون در کنج خانه هایشان روزگار سختی را می گذرانند . در سال 87 اکیپی از بازرسان ژاپنی از نودشه بازدید نمودند و در منازل جانبازان شیمیایی نیز حضور یافتند.

حیدری رئیس شورای اسلامی شهر نودشه در این باره به خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم گفت :  هم اکنون تعداد زیادی از شهروندان نودشه ای از اثرات گازهای شیمیایی در رنج می باشند در سال 87 قزیب به 500 نفر از مردم نودشه اقدام به تشکیل پرونده نمودند و مدارک مصدومیت آنها توسط فرمانداری تایید گردید که متاسفانه علی رغم آنکه  90 درصد این افراد با هزینه شخصی خود به کمیسیون های پزشکی مراجعه نمودند اما هیچکدام از آنها مصدوم شناخته نشدند .

وی افزود :  اعضای شورای شهر به همراه امام جمعه با ارسال نامه ای به مراجع ذیصلاح خواستار بازنگری در اعلام درصد مصدومین اعزامی شدند که تاکنون نتیجه ای گرفته نشده است . به هرحال 8 سال دفاع جانانه مردم مقاوم نودشه و تحمل انواع بمبارانهای شیمیایی و خوشه ای خاطرات رنگینی از بیان دلاورمردیهای مرزبانان واقعی نظام مقدس جمهوری اسلامی است . مردمی که حاضر نشدند حتی لحظه ای شهر و دیارشان را تخلیه نمایند .
حیدری در خاتمه خاطرنشان ساخت : در اسفند سال 87 مراسم یادواره شهدای نودشه برگزار گردید و امسال این مراسم به صورت عمومی در مرکز استان برگزار می شود.


ن : داود امامی
ت : جمعه بیست و ششم اسفند 1390
هنوز هیچگونه خبر رسمی در خصوص تایید یا عدم تایید انتخابات در اورامانات منتشر نشده است

استان پنجم - بنا به اخبار رسیده به پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم هنوز هیچگونه خبر رسمی و موثق در خصوص تایید یا عدم تایید انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه حوزه اورامانات منتشر نشده است .

لازم بذکر است که امروز شایعاتی مبنی بر عدم تایید صحت انتخابات در این حوزه شنیده می شد و پیامک هایی نیز با محتوای " انتخابات اورامانات به مرحله دوم کشیده شد " به مردم رسید که پایگاه خبری استان پنجم در تماس با مسئولین آگاه به کذب بودن این خبر دست یافت .

گفتنی است در صورت اطلاع از آخرین اخبار نتایج رسمی را در این پایگاه منتشر میکنیم .


ن : داود امامی
ت : پنجشنبه بیست و پنجم اسفند 1390
صحت انتخابات نهم مجلس در حوزه شهرستان کرمانشاه تایید شد

استان پنجم - بنا به گزارشهای رسیده به پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم ، صحت انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه و بخش های کوزران ، ماهیدشت ، فیروزآباد و بیلوار از سوی شورای نگهبان تایید شد .
بر پایه این گزارش مرحله دوم انتخابات در این حوزه در اطلاعیه های بعدی ستاد انتخابات کشور در اوایل اردیبهشت 91 برگزار می گردد و یکی از 2 کاندیدای راهیافته به دور دوم ( جهانبخش امینی و محمد رزم ) وارد بهارستان می شود .


ن : داود امامی
ت : پنجشنبه بیست و پنجم اسفند 1390
توضیحات رسمی سازمان هدفمندی یارانه‌ها درباره‌ی "پیامک جنجالی"

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها در مورد پیامک‌های انصراف یارانه، گفت: انصراف از دریافت یارانه‌ی نقدی به هیچ وجه اجباری نیست و کاملا اختیاری است. بهروز مرادی که در برنامه‌ی 20:30 سخن می‌گفت، اظهار داشت: فردی که فرم اقتصادی تکمیل می‌کند، با اختیار و حق انتخاب است و در زمان دریافت شماره حساب نیز از مردم درخواست شد، کسانی که متقاضی‌ هستند، هر گونه شماره حسابی که مد نظر دارند، اعم از بانک‌های خصوصی، دولتی و یا موسس مالی و اعتباری مورد تایید بانک مرکزی ارائه کنند.مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها یادآور شد: پیامک‌هایی که برای مردم ارسال شد، در واقع به آنها گفته شد به سامانه‌ی www.refahi.ir مراجعه کرده و در آنجا نیز گزینه‌ی خود انصرافی وجود دارد که ظرف یک دقیقه وارد این سامانه می‌شوند و در آنجا خواسته شده است، چنانجه موافقید این گزینه را انتخاب کنید و اصولا این امر اختیاری است.مرادی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد متن این پیامک، گفت: در ارسال متن پیام محدودیت فنی وجود دارد و نمی‌توان بیشتر از 70 شناسه یا کاراکتر را پیامک نمود و پیام اصلی این است که به مردم می‌گوید به سامانه رفاهی مراجعه کنند.مرادی در مورد سؤال مجری برنامه که اعلام کرده بود این پیامک در مردم التهاب ایجاد کرده، گفت: هیچ التهابی وجود نداشته که در این لحظه مجری گفت: تماس‌های زیادی از جانب مردم دریافت کرده‌ایم.

 در این پیامک‌ها که از شماره 98300025 ارسال شده، آمده است: آقای ... نظر به تمکن مالی، لطفا جهت انصراف از دریافت یارانه به سامانه www.refahi.ir مراجعه کنید، سازمان هدفمند‌سازی یارانه‌ها.
درادامه مطلب متن کامل این گفتگو را بخوانید

[ ادامه مطلب ] |
ن : داود امامی
ت : چهارشنبه بیست و چهارم اسفند 1390
تنظیم بازار را بدهید دست بسیج

حسين شريعتمداري در سرمقاله کیهان با عنوان "بسيج ، مرد اين ميدان است" نوشت:1- مي گويند - و به طنز مي گويند- يكي از نامزدهاي نمايندگي مجلس يا رياست جمهوري در نطق انتخاباتي خود خطاب به مردم وعده مي داد كه «اگر بنده را انتخاب كنيد با ماركسيسم، امپرياليسم، سوسياليسم، اومانيسم، فمنيسم و اپورتونيسم به شدت مقابله مي كنم و به هيچكدام از آنها فرصت و اجازه نمي دهم در آرامش و رفاه مردم كمترين خدشه اي پديد آورند»! در اين هنگام، پيرمردي رنجور از ميان جمعيت برخاست و خطاب به آقاي كانديدا گفت؛ «پيشاپيش از مبارزه بي امان حضرتعالي با همه ايسم هايي كه اشاره فرموديد تشكر مي كنم ولي كاش براي روماتيسم بنده هم كه بدجوري آزارم مي دهد فكري مي كرديد و برنامه اي داشتيد»!
ديروز جناب آقاي رحيمي معاون اول محترم رئيس جمهور كه در جلسه كارگروه تنظيم بازار شركت كرده بود با انتقاد شديد از افزايش قيمت برخي از كالاهاي مورد نياز مردم در بازار، گفت «كار به جايي رسيده كه ديگر بايد با عوامل گراني برخورد كنيم»!
2- اين اظهارنظر جناب رحيمي نشانه آن است كه از نگاه ايشان به عنوان معاون اول رئيس جمهور،
 اولاً؛ گراني غيرطبيعي برخي از كالاهاي مورد نياز مردم در بازارها، يك واقعيت است و البته آزاردهنده.
ثانياً؛ دولت محترم نه فقط عامل اين گراني نيست و در آن نقشي ندارد بلكه از وجود آن ناخشنود و نگران نيز هست. و ثالثاً؛ برخورد با عوامل گراني و مقابله با اين پديده پلشت وظيفه دولت است و يا دستكم اين كه؛ بخشي از آن برعهده دولت محترم است و جناب آقاي رحيمي با درك اين وظيفه است كه مي گويد «كار به جايي رسيده كه ديگر بايد با عوامل گراني برخورد كنيم» و رابعاً؛ اين اظهارنظر معاون اول محترم رئيس جمهور حاكي از آن است كه دولت محترم تاكنون براي مقابله با گراني اقدامي نكرده است و يا در انجام آن بخش از وظيفه اي كه در برخورد با گراني برعهده داشته، كوتاهي ورزيده است. چرا...؟!پاسخ اين سؤال را نه فقط از دولت بلكه از ساير مراجع و مسئولان ذيربط ديگر نظير دستگاه قضايي، مجلس شوراي اسلامي و چند كانون و مركز ديگر نيز بايد جستجو و مطالبه كرد.3- اولين سؤال- شما بخوانيد گناه- مراجع ياد شده، اعم از دولت و مجلس و دستگاه قضايي آن است كه چرا از گراني اين روزها و زحمت آفريني آن براي مردم و مخصوصاً توده هاي مستضعف و اقشار كم درآمد كه به قول حكيمانه حضرت امام(ره) ولي نعمت هاي مسئولان هستند، غافل بوده اند؟ آيا چرخه زندگي آنان به گونه اي است كه هرگز با پديد گراني روبرو نمي شوند؟! و يا درآمد آنها در حد و اندازه اي است كه هيچ كالاي گراني براي آنها «گران» نيست؟!
در اينجا بي آن كه قصد سرپوش نهادن بر واقعيت ها و ناگفته ماندن گفتني ها در ميان باشد مي توان و به جرأت بايد گفت كه اكثر قريب به اتفاق مسئولان نظام، از دولتمردان گرفته تا نمايندگان مجلس و صاحب منصبان در دستگاه قضايي، افرادي دلسوز، مردم دوست و داراي زندگي عادي و معمولي هستند و البته تعدادي از آنها نيز حساب جداگانه اي دارند كه اميد است به حساب آنها رسيدگي شود! و... بنابراين غفلت آنان از «گراني» و بي توجهي يا كم توجهي آنها نسبت به اين پديده ناهنجار و آسيب رسان از كجا ريشه مي گيرد؟!4- ابتدا نگاهي به نرخ كنوني خدمات و قيمت كالاهاي مورد نياز مردم بيندازيد و سپس آن را با نرخ همين خدمات و قيمت همين كالاها در -مثلاً- دو يا سه ماه قبل مقايسه كنيد. آيا مي توان افزايش نه فقط بي رويه، بلكه افزايش جهشي نرخ برخي از خدمات و قيمت بسياري از كالاها و اجناس مورد نياز مردم را ناديده گرفت؟ به يقين نه.
 سؤال بعدي آن است كه آيا اين گراني لگام گسيخته براي مردم و مخصوصاً توده هاي مستضعف و اقشار كم درآمد جامعه، دردسرآفرين نيست و آنان را تحت فشار ناخواسته و دعوت نشده قرار نمي دهد؟ پاسخ اين سؤال بدون كمترين ترديدي «مثبت» است. اكنون بيشترين دغدغه هاي اعلام شده برخي از مسئولان ذيربط در دولت، مجلس و دستگاه قضايي را طي همين سه ماه گذشته مرور كنيد. آيا نشانه درخور توجهي از دغدغه آنها نسبت به گراني كه يكي از اصلي ترين دغدغه هاي مردم بوده است مشاهده مي كنيد؟! سخن اين نيست كه آنان غم ملت و نگراني براي دغدغه مردم ندارند، بلكه چنان در برخي از امور- تأكيد مي شود كه فقط برخي از امور- مشغول شده اند كه فراموش كرده اند نبايد دغدغه مردم را فراموش كنند! از مدعيان اصلاحات و همراهان فتنه آمريكايي - اسرائيلي 88 انتظاري نيست، چرا كه آنها در همان هنگام كه دولت و مجلس را يكجا قبضه كرده بودند با كمال وقاحت- كه اسناد مكتوب و مضبوط آن موجود است و قابل انكار نيست- مردم محروم و مستضعف را به سخره گرفته و آنان را «لشكر قابلمه به دست ها»! مي ناميدند و يا وقتي از نياز مردم سخني به ميان مي آمد، با اهانت به ملت شريف اين مرز و بوم و از پشت تريبون مجلس اعلام مي كردند «مردم ايران عادت دارند كه اگر مرگ موش هم توزيع شود براي آن صف مي كشند»! آنها همه توان به يغما برده از مسئوليت را به دريوزگي پاي آمريكا ريخته بودند و امروزه مي بينيد و مي بينيم كه بسياري از همان دريوزه ها، آشكارا در خدمت مثلث آمريكا و اسرائيل و انگليس به كاسه ليسي مشغولند. از آنها انتظاري نبوده و نيست، بلكه سخن با مسئولان عزيز اصولگرا در ميان است همراه با گلايه اي دوستانه از آنان.5- طي نزديك به 3 ماه گذشته كه بازه زماني مورد نظر اين وجيزه است، نمايندگان محترم ملت در نطق هاي پيش از دستور خود چه وزن و مقداري براي مقابله با «گراني» و اين دغدغه آسيب رسان قائل بوده اند؟! و يا در نطق هاي انتخاباتي و تبليغات مكتوب و شفاهي خويش، به اندازه يك چندم آنچه در تعريف از خود- و بعضاً نفي رقيب- مايه مي گذاشتند، براي مقابله با دغدغه ياد شده مايه گذاشته و يا دغدغه داشتند؟!
در سوي ديگر ماجرا، آيا دولت محترم و برخي از دولتمردان به همان ميزان كه براي دفاع از فلان جريان و يا برنامه ريزي و نشست و برخاست براي مقابله با فلان رقيب واقعي! يا خيالي! وقت مي گذاشتند و هزينه مي كردند، در انديشه مقابله با فشار گراني بر مردم نيز بودند؟! و آيا اين دغدغه در حد و اندازه تلاش براي تشكيل هيأت نظارت بر قانون اساسي- صرفنظر از قانوني يا غيرقانوني بودن آن كه بحث جداگانه اي است- ذهن آنان را به خود مشغول كرده بود؟!
همين جا و درون پرانتز پاي اين سؤال دوستانه از برخي نمايندگان محترم مجلس درميان است كه آيا اين روزها و درپي حماسه بي نظير و پرشور ملت در 12 اسفند كه دل دوستان را درسراسر جهان به وجد آورده و دشمنان را در كابوسي وحشتناك فرو برده است، زمان مناسبي براي طرح سؤال از رئيس جمهور - صرفنظر از محتواي پرسش ها و بدون قضاوت درباره درستي يا نادرستي آنها - است؟!
دستگاه محترم قضايي نيز اگرچه مانند هر دو بخش مجريه و مقننه منشأ خدمات فراواني بوده و هست ولي مقابله با عوامل گراني و برخي از باندهاي مافيايي، بيرون از وظايف آن نيست و مثلاً؛ مقابله جدي با فساد اقتصادي كه برخورد قاطع با پرونده فساد كلان بانكي از جمله نمونه هاي مثال زدني آن است نبايد مسئولان ذيربط در دستگاه قضايي كشور را نسبت به نجات مردم از عاملان آشكار و پنهان گراني بي رويه و جهشي غافل كند.
6- دولت محترم همانگونه كه بارها اعلام كرده است، كالاي مورد نياز مردم را در مقياس انبوه فراهم آورده و برخلاف آنچه باندهاي پشت صحنه گراني سعي در القاي آن دارند، «كمبود كالا» عامل گراني نيست، بلكه كم توجهي مسئولان ذيربط و فقدان بازرسي و نظارت جدي، اصلي ترين عامل گراني هاي بي رويه- و بعضاً جهشي- اخير است، تا آنجا كه معاون اول محترم رئيس جمهور ضمن ابراز نگراني دلسوزانه از فشار گراني بر مردم - كه در خور تقدير است- مي گويد «كار به جايي رسيده كه ديگر بايد با عوامل گراني برخورد كنيم»! يعني اين كه تاكنون با عوامل گراني برخورد نشده است.و اين در حالي است كه سازمان عريض و طويلي با عنوان سازمان حمايت از توليدكنندگان و مصرف كنندگان براي مقابله با گراني و عوامل آن وظيفه و دستور كار مستقيم دارد. ممكن است گفته شود كه اين سازمان از نيروي كافي و لازم براي بازرسي و نظارت بر چرخه توليد و مصرف برخوردار نيست اگر چنين باشد كه برخي از شواهد نشان مي دهد يكي از مشكلات سازمان ياد شده همين است، راه كار، چندان دشوار نيست. چرا دولت و ساير مراكز مربوطه و از جمله «كار گروه تنظيم بازار» از بسيج يا به قول حضرت امام(ره) «لشكر مخلص خدا» كه امام راحل(ره) بر دست و بازوي آنان بوسه مي زد به عنوان نيروهاي پاك، مؤمن، انقلابي، فداكار و ايثارگر براي بازرسي و نظارت استفاده نمي كند؟ تاكنون تجربه هاي مكرر نشان داده و ثابت كرده است همه وظايف و مأموريت هايي از اين دست كه به بسيج سپرده شده، با درجه بالايي از موفقيت انجام پذيرفته است. آقايان باور بفرمائيد كه بسيج مرد اين ميدان است.


ن : داود امامی
ت : چهارشنبه بیست و چهارم اسفند 1390
ابراز نگرانی امام جمعه پاوه از افزایش قیمت‌ها

به نقل از روابط عمومی فرمانداری این شهرستان، ترویج و اشاعه تذکر لسانی فریضه امر به معروف و نهی از منکر در ایام تعطیلات نوروز در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان پاوه مورد تأکید قرار گرفت.امام جمعه پاوه در این نشست اتخاذ تدابیر لازم برای رعایت برنامه‌های چهارشنبه آخر سال و ساعت تحویل سال جدید را برای حفظ آرامش و آسایش مردم مورد تأکید قرار داد.ماموستا ملا قادر قادری با اظهار نگرانی از افزایش قیمت کالاها در شهرستان خواستار نظارت هرچه بیشتر بر بازار و برخورد با گران‌فروشان را مورد تأکید قرار داد.


ن : داود امامی
ت : چهارشنبه بیست و چهارم اسفند 1390
افزایش 100 درصدی آتش سوزیهای چهارشنبه سوری در کرمانشاه

مدیرعامل سازمان آتش نشانی کرمانشاه، گفت: متاسفانه در مراسم چهارشنبه سوری امسال، تعداد حوادث بسیار بیشتر از سال گذشته بود، به طوریکه 46 مورد آتش سوزی در سطح شهر توسط آتش نشانان اطفاء شد.آتشپاد حجت اله جهانبخشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: تعداد آتش سوزیهای چهارشنبه سوری سال گذشته 23 مورد بود، اما متاسفانه امسال این تعداد با 100 درصد افزایش به 46 مورد افزایش یافت.وی ادامه داد: از این تعداد 16 حادثه مربوط به آتش سوزی منازل مسکونی، یک مورد مغازه، دو مورد خودرو و بقیه نیز حوادث خیابانی بودند.وی در ادامه گفت: با وجود اطلاع رسانی و هشدارهای بسیار،  متاسفانه جوانان از مواد آتش زا بسیار خطرناکی استفاده می کردند که کاملا غیر استاندارد و در واقع نوعی بمب کوچک بود.وی افزود: حوادث شب گذشته بیشتر  در خیابانهای سی متری دوم، 22 بهمن و گلستان اتفاق افتاد.وی درادامه گفت: شب گذشته شیشه های دو ماشین آتش نشانی به خاطر پرتاب نارنجک های دست ساز کاملا خورد شد و بدنه دو خودرو نیز آسیب دید.وی گفت: آتش نشانان کرمانشاهی تا 5/4 صبح امروز مشغول خاموش کردن بقایای آتش های چهارشنبه سوری بودند.وی در پایان تصریح کرد: سازمان آتش نشانی کرمانشاه شب گذشته با 20 دستگاه خودرو سنگین و سبک اطفاء حریق و امداد و نجات با حضور 60 تن از آتش نشانان در آماده باش کامل بود.


ن : داود امامی
ت : چهارشنبه بیست و چهارم اسفند 1390
بنزین بعد از عید چقدر گران می‌شود؟

به گزارش فرارو یک نماینده مجلس گفت: «پس از عید و احیانا بعد از تعطیلات نوروزی دولت بر اساس مصوبه قانونی تا بیست درصد می تواند قیمت بنزین دولتی و آزاد را افزایش دهد. ولی پیش از آن قانونی نیست و فکر هم نمی کنم دولت قبل از این تاریخ بخواهد قیمت بنزین را افزایش دهد.»روز گذشته رئیس اتحادیه جایگاه داران بنزین گفته بود: آخرین فرصت برای حل مشکلات جایگاه داران تا روز دوشنبه است و پس از آن عرضه بنزین آزاد متوقف می شود. حاج محمد رضا خاطرنشان کرده بود: اگر مشکلات ما برطرف نشود از روز دوشنبه ناچاریم با نصب پلاکاردهایی عرضه بنزین آزاد را متوقف کنیم. از سوی دیگر در چند روز گذشته برخی شهروندان از فروش بنزین با نرخی فراتر از قیمت مصوب دولت در برخی از جایگاه‌های سوخت خبر داده و اعلام می کنند: کارگران برخی از جایگاه‌های سوخت برای فروش بنزین آزاد، قیمت 1000 تا 1200 تومانی را از مردم مطالبه می کنند.این در حالی است که رئیس هیئت مدیره جایگاه داران سوخت کشور هم هفته گذشته از احتمال فروش بنزین 1000 تا 1200 تومانی در جایگاه ها تا فروردین ماه سال 1391 خبر داده است.با این حال وزارت نفت با تاکید بر برخورد قانونی با هرگونه گران فروشی بنزین در جایگاه‌ها، اعلام کرده: دولت تصمیم جدیدی برای تغییر قیمت و سهمیه بنزین در نوروز اتخاذ نکرده است.موید حسینی صدر عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: «من نشنیدم که دولت تصمیم خاصی را گرفته باشد و اکنون هم با توجه به اینکه در قانونی که اخیرا تصویب کردیم وضعیت بنزین مشخص شده، این صحبت ها را من در حد شایعه می دانم و فکر می کنم مشکل خاصی وجود ندارد و مردم هم برای تامین بنزین در ایام عید و تعطیلات هیچ مشکلی نخواهند داشت.»نماینده مردم خوی در مجلس ادامه داد: «قیمت ها هیچ تغییری نخواهد داشت و به همان روال سابق است اما پس از عید و احیانا بعد از تعطیلات نوروزی دولت بر اساس مصوبه قانونی تا بیست درصد می تواند قیمت بنزین دولتی و آزاد را افزایش دهد. ولی پیش از آن قانونی نیست و فکر هم نمی کنم دولت قبل از این تاریخ بخواهد قیمت بنزین را افزایش دهد.»وی افزود: «در صورت افزایش بیست درصدی، قیمت بنزین به 850 تومان خواهد رسید.»حسینی درباره اخباری مبنی بر فروش بنزین آزاد در بعضی جایگاهها با قیمت 1000 و 1200 تومان گفت: «فروش بنزین آزاد در جایگاه ها با قیمتی غیر از قیمت مصوب دولتی امری غیرقانونی است و مسئولین مربوطه در صورت اطلاع باید با جایگاه داران متخلف برخورد کنند. من فکر می کنم اگر احیانا موردی هم وجود دارد به صورت مخفیانه است و بعید می دانم که در عمل این اتفاق افتاده باشد.»


ن : داود امامی
ت : سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390
عبدالرضا مصری از هیچ کاندیدایی حمایت نکرده است

به گزارش سایت هواداران عبدالرضا مصری  شایعه حمایت آقای مصری از نامزدی شخصی خاص در مرحله دوم کذب محض می باشد. آقای مصری صرفا از عموم مردم کرمانشاه خواسته است در مرحله دوم انتخابات نیز همچون مرحله اول حضور موثر و انقلابی داشته باشند. این منبع می افزاید هرگونه خبر رسمی فقط از طریق وبلاگ هواداران به اطلاع عموم خواهد رسید.


ن : داود امامی
ت : سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390
انتشار اعتراض قانونی کرمی راد به شمارش آرا در کرمانشاه در اکثر پایگاه های خبری کشور

به گزارش سامانه مقاومت سایبری مبشرون به نقل از سرویس خانه ملت پایگاه 598، به دنبال رسیدگی به اعتراض قانونی سردار محمد کوثری مبنی بر هم نامی ایشان با یک نامزد دیگر در تهران و رسیدگی به این اعتراض توسط فرمانداری تهران، موارد مشابه دیگری نیز در برخی از استان ها و شهر های کشور در این خصوص به وجود آمده است.در این بین سردار دکتر محمد کرمی راد که به دلیل حضور بردار زاده اش در انتخابات با این مشکل مواجه شده است بسیاری از آراء وی به نام دکتر محمود کرمی راد ثبت گردیده که این امر با اعتراض ایشان روبه رو شده است.

متن زیر مصاحبه کرمی راد با پایگاه 598 است که در اکثر پایگاه های خبری کشور منتشر شده است

" ضمن احترام کامل برای اعضای محترم شورای نگهبان که هم از لحاظ صیانت از آراء و هم به لحاظ قانونی و شرعی برای همه ما فصل الخطاب خواهد بود، طبیعی است که یک اشکال جزئی در بحث تشابه اسمی در برخی از حوزه های به وجود بیاید. در این خصوص ماده 20 و تبصره دو مکرر برای کسانی که مشهور هستند اگر چنانچه نام و نام خانوادگی تشابه داشته باشد طبیعتا یک کد یا یک شاخصه شناسه برای فرد ناشناخته تعیین می کنند و هر رأی که به نام او و با آن کد داده شود برای وی و ما بقی رأی ها برای فرد مشهور لحاظ می شود."


محمد کرمی راد نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و همچنین نامزد جبهه پایداری انقلاب اسلامی و جبهه متحد اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی 598 در خصوص این موضوع بیان داشت: ضمن احترام کامل برای اعضای محترم شورای نگهبان که هم از لحاظ صیانت از آراء و هم به لحاظ قانونی و شرعی که  برای همه ما فصل الخطاب خواهد بود، طبیعی است که یک اشکال جزئی در بحث تشابه اسمی برای تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس از جمله بنده و آقای کوثری و آقای هاشمی رئیس کمیسیون اقتصادی و تعداد دیگری از آقایان اتفاق بیفتد. طبیعتاً قانون آیین نامه اجرایی انتخابات این مسئله را به صورت روشنی بیان کرده و ماده 20 و تبصره دو مکرر برای کسانی که مشهور و معروف هستند اگر چنانچه نام و نام خانوادگی تشابه داشته باشد یا نام خانوادگی فقط تشابه داشته باشد طبیعتا یک کد یا یک شاخصه شناسه برای  فرد ناشناخته یا گمنام تعیین می کنند و هر رأی که به نام او و با آن کد داده شود برای وی و مابقی رأی ها برای فرد مشهور لحاظ می شود.

دکتر محمد کرمی راد افزود: مشکلی که برای بنده به وجود آمده است مربوط به شورای محترم نگهبان نیست بلکه با هیئت اجرایی است که تصمیم بر این گرفتند چون نامزد دیگر انتخاباتی با نام کرمی راد گفته است که دکتر و پزشک هستم بنابراین هر رأی که به نام دکتر کرمی را داده شده به ایشان تعلق پیدا کرده است  و رأی کرمی راد تنها هم به نسبت مساوی تقسیم شده است و طبق تبصره دو عادی که برای کسانی است که وضعیتشان تابع همدیگر است و نام و نام خانوادگی و معروفیت برای کسی مطرح نیست عمل شده است. بنده یک دوره نماینده بودم و به این شهرت(دکتر کرمی راد)، هم در کشور هم در دانشگاه و هم در بین همه مردم و به خصوص حوزه انتخابیه هم معروف و مشهور به دکتر کرمی راد هستم.

نمایده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به هر حال این موضوع خودش یک مشکلی شده و الان در دستور کار فرمانداری کرمانشاه قرار گرفت است و با آقای مرتضوی رئیس ستاد انتخابات و فرماندار کرمانشاه نیز صحبت کردیم که ایشان هم اذعان داشتند که تبصره دو معمولی را لحاظ کردند و تقسیم کردند آرا را بین بنده و ایشان که اگر این اصلاح شود طبیعتاً وضعیت آرای بنده تغییر اساسی پیدا می کند و به دور دوم راه پیدا خواهم کرد.

وی افزود: گرچه این دوره ضمن اینکه مردم یک حماسه بزرگی را خلق کردند که جای تقدیر و تشکر دارد از همه مردم عزیز کرمانشاه، هم از لحاظ اینکه قلب امام زمان را شاد کردند و هم نايب بر حق ايشان خوشحال شدند و شهداي بزرگوار و امام شهدا(ره) مسرور از این حضور اند و از طرفي موكلين عزيز بنده با توجه به اينكه در دور گذشته نسبت آرائي صادقانه و پاکی كه مردم ولایتمدار کرمانشاه به اينجانب دادند 5/61 درصد افزايش رأي نسبت به دور هشتم داشتم كه اين نشان از اعتمادي است كه به اين برادر خدمت گذار خودشان داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: به هر حال با توجه به احترامي كه براي همه كانديداها قائل هستم اعتراضي را از اين باب مطرح كردم، اميدوار هستم كه در مرحله بازشماري وضعيت من يك تغييري پيدا كند چون بالاخره در ارتباط با ادامه اين فعاليت مي توانم حداقل جاي كرسي يك اصولگرا و مدافع ولايت را در مجلس ادامه دهم و اگر خداي متعال بخواهد اگر هم نشد طبيعي است من در هر كجايي از اين ميهن اسلامي باشم قطعا خدمت گذاري را جزء مدال افتخار خود مي دانم و خود را سرباز نظام و ولايت مي دانم .

کرمی راد بیان داشت: با توجه به اعتراضي كه ظرف امروز و ديروز به عمل آورده ام انشاالله حضرت آيت الله جنتي دستور اكيد بدهند كه مسئله تظلم خواهي به حق اينجانب صورت بگیرد.

وی در ادامه تصریح نمود: اکنون بيش از چهار پنج هزار امضاء از بخش هاي تابعه و شهر كرمانشاه انجام شده كه ما منظور از دادن راي كرمي راد منظورمان همين نماينده فعلي است که در روزهای آینده تقدیم نظر مسئولین محترم می شود.


ن : داود امامی
ت : سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390
سراب گلین گیلانغرب با طبیعتی زیبا و بكر چشم انتظار گردشگران نوروزی

http://img.irna.ir/1390/13901223/80037619/80037619-2368890.jpg

به گزارش ایرنا، گلین، منطقه ای وسیع متشكل از چند روستای كوچك شامل 'انجاورو، نجار، چمن و سرباغ ' با حدود دو هزار و 800 نفر جمعیت در مسیر جاده گیلانغرب - سرپل ذهاب، همجوار دشت زیبا با شالیزارهای پهناور دیره واقع شده است.گلین گردشگاهی است بكر و فرح انگیز، دره ای پوشیده از درختـان گـوناگون با اناری معروف و رودی همیشه خروشان كه كیلومترها زیبایی و لطافت را به گردشگران و مهمانان خود هدیه می كند.منطقه گلین از توابع شهرستان گیلانغرب و در بخش دشت دیره قرار دارد و یكی از مناطق زیبای این شهرستان است كه از نظر جاذبه های گردشگری بخصوص در فصل های بهار و تابستان بواسطه طبیعت سرسبزش، همواره پذیرایی مسافران و گردشگران زیادی از مناطق مختلف استان كرمانشاه و سایر استان های كشور است.


[ ادامه مطلب ] |
ن : داود امامی
ت : سه شنبه بیست و سوم اسفند 1390
انتخابات مجلس نهم در کرمانشاه و حکایت حمایت جامعه فرهنگیان ...

استان پنجم - بنا به اخبار رسیده به پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم فرهنگیان شهرستان کرمانشاه متشکل از نواحی سه گانه و اداره کل در این دوره انتخابات مجلس نهم تنها توانستند ۲ کاندیدای پیروز داشته باشند . بر پایه این گزارش عبدالرضا مصری و سید سعید حیدری طیب از گزینه های مورد حمایت قشر فرهنگیان خصوصا ناحیه ۳ و اداره کل راهی مجلس شدند اما محمد رضا شعبانی که بیشتر مورد حمایت فرهنگیان نواحی یک و ۲ بود در صف نمایندگان ناکام  دوره هشتم مجلس ماند . گفتنی است این در حالیست که قبلا شنیده ها حاکی از حمایت آموزش و پرورش از کرمی راد بود اما در عمل در ایام انتخابات این کاندیدا مورد حمایت این بدنه قرار نگرفت .


ن : داود امامی
ت : سه شنبه شانزدهم اسفند 1390
یک مادر باردار از میان برف و کولاک نجات یافت

استان پنجم - به گزارش پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم صبح امروز سه شنبه با پیگیری بخشدار نوسود و فرماندار پاوه و همکاری هلال احمر شهرستان جان یک مادر و فرزندش نجات داده شد .بر پایه این گزارش این مادر باردار که از اهالی روستای هانی گرمله (از توابع بخش نوسود) می باشد به علت کولاک شدید امکان انتقال از راه زمینی جهت اعزام به بیمارستان برایش میسر نبود که توسط بالگرد امداد و نجات کرمانشاه به بیمارستان منتقل گردید. با تدابیر اتخاذ شده، جان مادر و فرزندش از مرگ حتمی نجات یافت. شایان ذکر است در جریان بارش سنگین برف و کولاک اخیر اهالی روستاهای هانی گرمله، کیمنه، بیدرواز و دزآور نیزکه چند روزی است  در محاصره کولاک شدید قرار گرفته اند با کمبود مواد غذایی مواجه بوده که  در حال حاضر مقداری آذوقه نیز از طریق بالگرد به این روستاها ارسال می شود. لازم بذکر است بارش شدید برف درشهرستان پاوه باعث مسدود شدن راههای منتهی به روستاهای هانی گرمله ، بیدرواز ، کیمنه و دزآور  بخش نوسود شده و هیچگونه رفت و آمد در این محور جریان ندارد.هم اکنون به علت شدت برف و کولاک ، مدارس و سایر فعالیت های اجتماعی و... این روستاها تعطیل است و مسئولان محلی در حال تلاش برای رفع مشکلات احتمالی اهالی هستند. خوشبختانه علی رغم بحران ایجاد شده در منطقه با تدبیر مسئولین محترم و مردم خوب منطقه هیچ خسارتی جانی به این روستاها و مردم آن وارد نشده است.

جا دارد در همین فرصت از خدمات دلسوزانه یوسفی بخشدار و پرسنل بخشداری نوسود - خدرویسی فرماندار محترم پاوه - ولدبیگی معاونت فرمانداری و رؤسای محترم اداره راه و ترابری و هلال احمر شهرستان پاوه در خصوص رفع مشکلات چند روزه اخیر این خطه اسلامی تقدیر نمود .


ن : داود امامی
ت : سه شنبه شانزدهم اسفند 1390
حذف سرداران مجلس

استان پنجم - سردار محمد کرمی راد و سردار کوثری از جمله نمایندگان مجلس هشتم هستند که تاکنون از ورود به مجلس نهم بازمانده اند و اتفاقا هردوی ایشان عامل اصلی عدم پیروزیشان را در حضور کاندیدای هم نام دانسته اند و معترض شده اند که اشتهار نام با آنان است و نبایستی آرا بین آنان و کاندیدای هم نام تقسیم نگردد .

سردار محمد کرمی راد طی بیانیه ای شرکت برادرزاده اش ( محمود کرمی راد ) در انتخابات را بی اساس با طرح شکست دادنش در انتخابات این دوره ندانسته و پیگیر برگشت آرایی شده که با نام کرمی راد یا دکتر کرمی راد به صندوق ها ریخته شده و بنا به دستورالعمل ابلاغی به صورت نصف بین وی و محمود کرمی راد تقسیم شده است .سردار کرمی راد حضور این هم نام را توطئه ای علیه خودش عنوان نموده و به جد پیگیر قریب به ۱۰ هزار آرایی شده که به نام محمود کرمی راد شمارش شده است .

لازم بذکر است در حوزه انتخابیه تهران که کاندیدایی هم نام سردار کوثری نماینده کنونی تهران بنام اسماعیل کوثری شرکت کرده بود نهایتا با پیگیری سردار کوثری آرای شمارش شده بنام اسماعیل کوثری برگشت و بنام سردار کوثری ثبت گردید و همین امر موجبات راهیابی سردار کوثری به مرحله دوم انتخابات تهران را فراهم آورد .

این احتمال می رود با جدیت سردار محمد کرمی راد و نظر شورای نگهبان چنین اتفاقی نیز در حوزه انتخابیه کرمانشاه رخ دهد . آنگاه این کرمی راد و امینی خواهند بود که در مرحله دوم به مصاف هم خواهند رفت ...


ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
غروب متعرضین به حقوق مردم وغارتگران بیت المال نزدیک می باشد

مقام معظم رهبری: «نماینده باید متنفر از فساد در هر بخشی از مسئولین و پایبند به ارزشهای انقلاب باشد»

 مردم ولایتمدار و شریف کرمانشاه

 با سلام و درود بر ارواح پاک و مطهر شهیدان و امام راحل(ره) و مقام عظماء ولایت و عرض خالصانه ترین درودها به شما عزیزانی که امسال در خلق سه حماسه بزرگ بیستم مهرماه(سفر مقام معظم رهبری)، راهپیمایی عظیم 22 بهمن و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز دوازدهم اسفند ماه درخشش خود را به جهانیان نشان دادید.حضور آگاهانه و با بصیرت شما آحاد مردم عزیز اعم از: خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان، روحانیت و طلاب معزز، دانشگاهیان ، فرهیختگان، فرهنگیان، صنعت کاران، عشایر، روستائیان، کشاورزان و بخش های تابعه، اهل سنت و اهل حق، اقشار مختلف محلات و شهرکهای اطراف، اصناف، کسبه، بازاریان و دیگر اقشار در این انتخابات مشت محکمی بر استکبار جهانی، ایادی فتنه گر و جریان انحرافی در داخل کشور زدند.ابراز لطف و محبت شما نسبت به خدمتگزار خود در مجلس شورای اسلامی بویژه نماینده معزز و محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه  کرمانشاه و اعتماد مجدد و مضاعف شما با بیش از شصت درصد رشد در رأی پاک و خالص به اینجانب (در مقایسه با انتخابات مجلس هشتم) بار مسئولیت این خادم خود را به مراتب بیشتر نمود و در هر سنگری همواره خود را کنار شما و در خدمتگزاری تان دیده و خواهم دید انشاءالله. خطر نفوذ کانون های قدرت و ثروت در انتخابات که همواره مورد دغدغه مقام معظم رهبری بوده است، متأسفانه این بار به شکل محسوسی در شهر ما بروز نمود و هزینه های نامتعارف و سرسام آور تبلیغاتی را تحت حمایت ائتلاف تأمل برانگیز جریان فتنه و انحراف نظاره گر بودید.  استنادات قابل توجهی در خصوص تخلفات و اقدامات گسترده از سوی بعضی مدیران ارشد استان و برخی عناصر سرسپرده وجود دارد که چه در قبل از انتخابات، روز انتخابات و بویژه هنگام شمارش آراء، جریان قدرت در استان با سوء استفاده از تمامی ابزار و امکانات در اختیار... تمام سعی خود را متمرکز بر عدم راهیابی اینجانب به مجلس نهم نمودند.با این وجود، متأسفانه علیرغم بداخلاقی های انتخاباتی فراوان که قطعا باید مورد رسیدگی قرار گیرد، در جریان شمارش آراء مأخوذه مسئولین اجرایی با نادیده گرفتن تبصره 2 مکرر ماده 20 قانون انتخابات، تمامی آرای مأخوذه با نام «کرمی راد» را بین بنده و کاندیدای دیگر هم نام خانوادگی تقسیم نمودند! در حالی که آرای مذکور متعلق به هواداران اینجانب بوده و اساسا کاندیدای مذکور فاقد شهرت، ستاد تبلیغات و... می باشد. به همین دلیل به نتایج اعلام شده کنونی در خصوص آرای خود معترض بوده و امید واثق دارم شورای محترم نگهبان بر اساس مر قانون نسبت به بازشماری و تظلم خواهی و جلوگیری از تضییع حقوق مردم اقدام عاجلانه به عمل آورند و پس از اعلام نتایج تجدیدنظر با توکل بر خدای متعال و پشتیبانی شما مردم ولایتمدار، تکلیف استان را با مفسدین و لابی قدرت استان روشن خواهم نمود.اینجانب ضمن سپاسگزاری از ابراز عواطف و احساسات پاک شما آحاد مردم و لبیک تان به دعوت خویشتن داری از سوی اینجانب که خود و همه شما را سربازان ولایت دانسته و می دانم، همچنان حسب الامر مقام عظماء ولایت در انتظار اقدامات قانونی شورای محترم نگهبان خواهیم بود و در عین حال اطمینان داشته باشید که ذره ای از احقاق حقوق شما کوتاه نخواهم آمد و از سنگر مجلس هشتم و اصولا در هر سنگری با شما مردم وفادار و ولایتمدار سخن خواهم گفت.طی چهارسال گذشته اینجانب با لطف و عنایت الهی و حمایت بیدریغ شما دلسوزان نظام اسلامی در مبارزه با مدیران فاسد لحظه ای درنگ ننموده و توفیق یافتم این مبارزه را همچنان به لطف خدای سبحان ادامه داده و نهادینه نمایم و این راه را همچنان ادامه خواهم داد و با همه وجود عامل این رهنمود نورانی و مقدس معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) خواهیم بود که فرمودند:" نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد". انشاءالله غروب متعرضین به حقوق مردم و اموال عمومی و غارتگران بیت المال نزدیک می باشد. أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ.

والسلام علی من اتبع الهدی

محمد کرمی راد سرباز ولایت و خدمتگزار مردم شریف کرمانشاه در مجلس هشتم


ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
کولاک بی سابقه در نودشه و نیاز به یاری مسئولین استان

استان پنجم - بنا به اخبار رسیده به پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم کولاک و بارش سنگین برف چند روز اخیر در نودشه مردم را با مشکلات فراوانی درگیر ساخته است . بر پایه این گزارش به نقل از بزرگان و ریش سفیدان شهر این کولاک در چند ساله اخیر بی سابقه بوده است .

مهندس فرامرز رشیدی شهردار نودشه با اشاره به باز بودن تنها یک خط عبوری سطح شهر نودشه به خبرنگار ما گفت : از یازدهم اسفند ماه تا ۲ بامداد امروز صبح بارش سنگین برف و کولاک شدید ادامه داشت و استمرار بارش نزولات الهی و نیز با توجه به بافت پله ای و شرایط جغرافیایی شهر باعث انباشته شدن برف تا ارتفاع ۳ متر در برخی کوچه ها و ارتفاع یک و نیم متر در برخی معابر شده و نیاز شدید به یاری مسئولین خصوصا ستاد بحران استان داریم .

وی افزود : لودر شهرداری نودشه بصورت شبانه روزی در حال پاک کردن و باز کردن معابر شهر است اما جوابگو نیست و امیدواریم مسئولین استان با اندیشیدن تمهیداتی با در اختیار قرار دادن لوازم و ماشین آلات و یا کمکهای مالی ما را در این موضوع مهم یاری بخشند و موجبات تسریع کار و رضایت خاطر همشهریان نودشه ای را فراهم آورند .

شهردار نودشه در ادامه از همکاری و کمک شرکت کولهام (مستقر در پروژه سد داریان ) جهت اعزام ۲ دستگاه لودر تقدیر نمود.

لازم بذکر است شهرداری و شورای اسلامی شهر نودشه پیگیری های مکرری با مسئولین استان و شهرستان و ستاد بحران داشته که جای تقدیر دارد و از سویی از مسئولین امر انتظار می رود در اسرع وقت نسبت به یاری به مردم مرزنشین و همیشه پاسدار نودشه بشتافند .


ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
مصری برای خداحافظی به ونزوئولا رفت

استان پنجم - بنا به اخبار رسیده به پایگاه خبری تحلیلی استان پنجم عبدالرضا مصری منتخب مردم شهرستان کرمانشاه در انتخابات مجلس شورای اسلامی و سفیر ایران در کشور ونزئولا جهت روند تغییر و تحولات پستی اش از کشور خارج شد . بر پایه این گزارش وی پس از بازگشت از ونزئولا طی برنامه هایی از مردم قدردان شهرستان بصورت حضوری تقدیر می نماید .


ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
روز انتخابات در نوسود چگونه گذشت؟

انتخابات در ایران از چنان اهمیتی برخوردار است که ماه ها تلاش ، برنامه ریزی و تمهید مقدمات کارگزاران و نیز برگزاری مانورهای مختلف ، تا وقفه ای در روند اجرای آن صورت نگیرد. روزهای قبل هشدار هواشناسی خبر از اتفاق غیر منتظره ای می داد ، علی رغم آگاهی های مورد نظر کسی تصور چنان شرایط بحرانی را نمی داد ، بیان واقعه نیز جوابگوی وضع موجود نبود. حق هم همان است تا کسی در چنان وضعیتی قرار نگیرد نمی توان انتظار درک واقعی برایش متصور نمود.به هر حال باید حکایت ناپلئون و مرد پوست فروش  را خواند تا چیزهایی که بازگو می شود را آنطور که هست درک نمود ، ساعت 20 روز پنج شنبه راهدارخانه سه راهی شهداء ( نقطه ثقل مرکزی شهرهای نوسود ، نودشه و روستاهای دهستان شرام که محور ارتباطی بخش نوسود) خبر از شروع کولاک شدید را می داد ، میدان دیدی وجود نداشت ، جاده ها ارتباطی در یک لحظه پر از برف می شدند.


[ ادامه مطلب ] |
ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
پیام دکتر رسول پروین

الهی رضا بقضائک و تسلیما لامرک

دکتر رسول پروین که با وجود اینکه در آخرین لحظات توسط شورای نگهبان به صحنه انتخابات بازگشت و زمان اندکی داشت توانست ۱۸۳۵۶ رای کسب نماید و نفر سوم انتخابات در حوزه قصرشیرین شود پیامی را خطاب به مردم شریف حوزه انتخابیه به این شرح صادر کرد:                           

الهی رضا بقضائک و تسلیما لامرک

خدای بزرگ را شاکرم که در عرصه ی « انتخابات» با لطف و عنایات ویژه اش  و همراهی و همدلی خیل کثیری از شما مردمان صبور و بزرگوار توانستم شرکت نمایم و آرای قابل توجهتان را نشانه ی محبت بی دریغ خیل خوبان به این فرزند کوچک می دانم.همگان به خوبی می دانند که اگر فرصت برابری با دیگر نامزدها برای آشنایی بیشتر دیگر مردمان خوب این حوزه به بنده داده می شد ، شاید آمارهای امروز تفاوتی اساسی با آن آمارها داشت. اما در هر صورت با تأسی از بزرگ سالار کربلا می گویم: «الهی رضا بقضائک و تسلیما لامرک»هر چند زبان قاصر است اما با تمام وجود از همه ی شما خوبان قدر دانی می نمایم و بزرگی و منزلتتان را  با شایستگی می ستایم . امیدوارم بتوانم در فرصتی که خدای بزرگ در اختیارم می گذارد ، الطاف کریمانه ی شما را جبران نمایم.

                          ارادتمند و خاک پای همه ی شما

                                          رسول پروین

منبع : سرپلذهاب نیوز


ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
چهره‌های ناکام مجلس نهم

براساس نتایجی که از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شده است تا کنون 11 نفر از نمایندگان فعلی مجلس هشتم و برخی از چهره های اصولگرا و اصلاح طلب نتوانستند راهی مجلس نهم شوند.
به گزارش خبرآنلاين، بر اساس نتایجی که از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شده اسامی زیر نمایندگان و فعالان سیاسی هستند که حائز آرای لازم نشدند: 
احمد ناطق نوری
محمدمهدی مفتح نماینده
ستار هدایت خواه
پروین احمدی نژاد
مصطفی کواکبیان
محمد رضا خباز
حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور
حجت‌الاسلام علی بنايي
قدرت الله علیخانی
ملک محمدی نماینده فعلی شهرستان دامغان
حجت الاسلام حسین جلالی، عضو جبهه پایداری و رئیس دفتر آیت الله مصباح یزدی
حشمت الله فلاحت پیشه
سید کاظم دلخوش
جهانبخش محبی نیا
عبدالوحید فیاضی


ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
با سابقه‌ترین نماینده ادوار مجلس رای نیاورد

با اتمام شمارش آرای حوزه انتخابی نور و محمودآباد در استان مازندران، با سابقه‌ترین نماینده ادوار مجلس از راهیابی به مجلس نهم بازماند.به گزارش خبرنگار مهر، احمد ناطق نوری که در سی سال گذشته همواره به عنوان نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابی مازندران راهی مجلس می‌شد این‌بار  از ورود به ساختمان سبز بهارستان بازماند.بر اساس این گزارش عبدالوحید فیاضی توانست در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که روز گذشته در سراسر کشور برگزار شد، با کسب اکثریت آراء به عنوان نماینده مردم نور و محمودآباد راهی خانه ملت شود.


ن : داود امامی
ت : دوشنبه پانزدهم اسفند 1390
شورای شهر نودشه از مسئولان یاری می طلبد

کۆمه‌کاڵ : بارش سنگین و کم سابقه برف در شهرستان پاوه زندگی روزمره مردم را در این شهرستان مختل نموده است .به گزارش کۆمه‌کاڵ بارش سنگین و کم سابقه برف همراه با کولاک ، رفت و آمد در داخل شهر و محورهای مواصلاتی این شهرستان را با اختلال مواجه کرده است .از شهر نودشه نیز خبر می رسد بارش سنگین برف این شهر مرزی را فلج کرده است .عطا حیدری سخنگوی شورای شهر نودشه دقایقی پیش در تماس تلفنی به خبرنگار کۆمه‌کاڵ گفت : بارش برف و انباشته شدن آن در معابر ، کوچه ها و خیابانهای نودشه آنچنان است که تردد خودروها و رفت و آمد مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است .حیدری از مسئولان شهرستان و استان خواست تا به یاری این شهر فلج شده بشتابند.


ن : داود امامی
ت : یکشنبه چهاردهم اسفند 1390
پایان انتخابات نهم مجلس در استان کرمانشاه و چند نکته ...

خبرگزاری فارس: فتح الله حسینی منتخب قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب شدخبرگزاری فارس: علی جلیلیان نماینده مردم اسلام آبادغرب شدخبرگزاری فارس: محبی به عنوان نماینده سنقر و کلیایی به مجلس راه یافت

استان پنجم - با پایان شمارش آرای نهمین دوره انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی ۷ نماینده راهیافته به بهارستان در استان کرمانشاه مشخص شد . بر پایه این گزارش هیچ کدام از نمایندگان کنونی استان در مجلس در لیست منتخبین مردم قرار ندارند و تنها دکتر جهانبخش امینی می تواند در مرحله دوم با مصاف با محمد رزم از مجلس هشتم به مجلس نهم راه یابد .

آرای مردم در این دوره بیشتر به سمت کاندیداهای شاخص به صندوق ها ریخته شد و باعث گردید تا منتخبین مردم آرای قابل توجه کسب نمایند و با سایر کاندیداها تفاوت فاحشی داشته باشند .

یکی دیگر از نکات جالب توجه در این دوره انتخابات عدم قهر کاندیداهای رد صلاحیت شده با انتخابات بود . همچنانکه حاج مصطفی محمدی و حاج سید فتح اله حسینی بیانیه صادر میکنند و مردم را به حضور حداکثری دعوت مینمایند . همچنین کاندیداهای مطرحی همچون دکتر بهزاد حاتم زاده با حضور در پای صندوقای رای ثابت می نمایند که قهر با انتخابات مرام و سلوکی پسندیده نیست .


ن : داود امامی
ت : یکشنبه چهاردهم اسفند 1390
نتایج آرای شهرستان کرمانشاه

عبدالرضا مصری                          144 هزار و 65 رای

سید سعید حیدری طیب            118 هزار و 644 رای

جهانبخش امینی                        76 هزار و 171 رای

محمد رزم                                 65 هزار و 222 رای

محمد کرمی‌راد                          61 هزار و 912 رای

محمدرضا شعبانی                     24 هزار و 392 رأی

سید جلال موسوی                     ۲۲ هزار و ۷۸۹رای

جهانبخش کریمی                      ۲۲ هزار و ۷۵۰ رای

بهروز خسروی                           ۲۲ هزار و ۴۹۸ رای

لیلی حیدری                            ۱۶ هزار و ۱۲۸ رای

نسرین مهدوی                         ۱۰ هزار و ۶۳۳ رای

پری شهبازی                             ۱۰ هزار و ۶۶ رای

محمود کرمی راد                        ۹ هزار و ۴۴۳ رای

میثم حجتی پور                         ۶ هزار و ۵۰۵ رای

نریمان برازی جمور                     ۵ هزار و ۲۸۳ رای

اصغر سپهبان قره بابا                  ۴ هزار و ۶۲۷ رای

ناصر مرادی بیلهویی                   ۴ هزار و ۴۴۰ رای

محمد محمدی                            ۴ هزار و ۸۳ رای

محسن نوری فر                        ۳ هزار و ۱۸۹ رای

بهمن رضایی                             ۳ هزار و ۷۷ رای

ولی رضایی دولت آبادی             ۲ هزار و ۶۸۶ رای

رضا فعله گری                          ۲ هزار و ۴۰۷ رای

منوچهر طبقیان                          هزار و ۷۴۲ رای

محمد شبیری                            هزار و ۴۹۱ رای


ن : داود امامی
ت : یکشنبه چهاردهم اسفند 1390
تحلیلی بر نتایج انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه

داود امامی

داود امامی – روزنامه نگار

انتخابات مجلس شورای اسلامی هم به پایان رسید و کوس شادی را برای 2 منتخب مردم و 2 راهیافته به مرحله دوم در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه به صدا در آورد .

http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1386/12/20/100932819547.jpg

عبدالرضا مصری وزیر سابق رفاه و نماینده دوره هفتم مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با شکستن رکورد 140 هزار رای بازار آلوده تصاحب آرای مردم با شیوه های بهره وری از زر و زور و تزویر را به زانو درآورد و زمینه لازم جهت شرکت نخبگان حقیقی مردم در ادوار بعد را فراهم نمود و باعث شد تا در ادوار بعدی کاندیداها در روند جذب آرا تعییر نگرشی دهند . مصری دارای افتخارات بسیاری است و از بیان و مدیریت خوبی بهره مند می باشد . علاوه بر آن دارای نفوذ مناسبی در لابی های تصمیم گیری کلان است و گذشته نیز ثابت کرده که هیچگاه خود را آلوده مسائل حاشیه ای که فرصت خدمت را نابود میکند نمی نماید . با این پیروزی قاطع انتظار می رود که شاهد حضور مصری در میادین بزرگ تر در سالهای آتی باشیم . مصری دارای پتانسیل بالایی است و بایستی از تمام ظرفیت های نهفته و هویدای این دلاور مرد غرب کشور استفاده نمود .

fotl7kwwnvas9k384o2.jpg

سید سعید حیدری طیب با محبوبیت و خوش نامی از دوران قضاوتش و نیز همراهی تیم انتخاباتی قوی و ارتباط دو سویه در خور توجه با مردم توانست با کسب آرایی چشمگیر نامش را در ردیف 290 وکیل بهارستان قرار دهد و در آستانه بهار طبیعت بهارستانی شود .

http://img.irna.ir/1389/13891104/30204377/30204377-918806.jpg

دکتر جهانبخش امینی نماینده 2 دوره مجلس شورای اسلامی در مدت این 8 سال با برقراری ارتباط تنگانگ با مردم حوزه انتخابیه اش موفق شد در دل مردم پایگاهی باز کند و همچنان در قامت مدعیان کسب کرسی مجلس بماند . وی در برخورد با مردم همچنان مانند دوران قبل از وکالتش بی آلایش و با صمیمیتی خاص که برخواسته از همان روحیه پاک روستایی اش است رفتار می کند . به گواه آگاهان در شرایطی که کاندیداهای پیروز و راهیافته به مجلس از مردم فاصله میگیرند و خطوط تلفنشان را خاموش میکنند اما رویه بکار بسته دکتر امینی کاملاً متفاوت بوده و روابطش با موکلینش را نزدیکتر کرده و همچنین نکته حائز اهمیت روشن بودن گوشی تلفنش ، عدم تغییر شماره و جوابگو بودنش به مردم بوده است . امینی با شعار انتخاب اول آمد اما تقدیر یاریش نکرد و در مرحله دوم بایستی به مصاف محمد رزم برود .

1nkezqrlni1mx3ilo447.jpg

محمد رزم با حسن شهرتی که در دوران مدیریتش بر شوراهای حل اختلاف استان بدست آورد توانست نظر خیلی از بزرگان و معتمدین را با خود همراه سازد و علی رغم آنکه بار اولش بود که در عرصه انتخابات حضور یافته بود موفق به درخشش شد و عازم مرحله دوم مصاف شد . رزم عزمش را جزم نموده که به رزم امینی برود تا در مجلس نهم از حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه یکی از 2 نماینده انتخابی از خانواده دادگستری باشد و به تفسیری 2 نفر از مجموعه قوه قضاییه به مجموعه قوه مقننه راه یابند .

http://ipe9.com/member_pic/558404.jpg

محمد کرمی راد سردار دفاع مقدس و نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی حوزه شهرستان کرمانشاه با ادبیات منتقدانه نسبت به عملکرد برخی از مدیران ارشد طی 4 سال گذشته انتظار می رفت اقبال عمومی نسبت به این وکیل مردم افزایش یابد و در شرایطی که همگان آرای بیشتری برای وی متصور می شدند اما در عین حال این رویه نتوانست ورود مجدد وی در بهارستان را تضمین نماید و در نهایت این سردار دلاور با وجود سالها مرزداری همچنان مرز نشین شد و از راهیابی به ساختمان هرمی مجلس بازماند .

انتخاب هشتم

محمدرضا شعبانی را بیشتر بعنوان یک پای ثابت انتخابات مجلس شورای اسلامی می شناسند که بالاخره در دوره قبل توانست به مجلس راه یابد ولیکن این دوره ناکام ماند و قطعاً بایستی از هم اکنون وی را به عنوان کاندیدای دوره دهم دانست . وی از روحیه بالایی برخوردار است .

سید جلال موسوی چهره گمنامی است که در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی رای قابل توجهی کسب کرد و قطعاً اگر از بنیه مالی لازم برخوردار می بود می توانست به راحتی با توجه به محبوبیتی که دارد بجای پیمودن خیابان فرمانداری (بنت الهدی) خیابان بهارستان را گام می نهاد .

qe6srvtwuzw8qex8hzlw.jpg

جهانبخش کریمی جانباز سرافراز دفاع مقدس با چهره ای نورانی آمد تا با اعتبار جانبازی عرصه خدمت را برای خود گسترده تر نماید . مسلماً اگر مردم وی را بیشتر میشناختند یکی از 3 نماینده راهیافته به پارلمان می یافتند . وی ویلچر نشینیست که اگر رای هم می آورد هیچ گاه بر روی صندلی بهارستان تکیه نمی زد و این صندلی همیشگی او باعث می شد که با خود یاد یارانش را همراه داشته باشد و سندی زنده بر شهامت ، شجاعت و غیرت مردمان کرمانشاهی باشد .

http://ipe9.com/member_pic/262139011184221.jpg

بهروز خسروی چهره همیشه خندان ارتش و جامعه پزشکی ، کاندیدایی مطرح که حمایت اقشار مختلفی را با خود همراه داشت . با شعار بابا نان داد آمد اما این هم رزم صیاد شیرزادی و یادگار دوران پرافتخار غیرت و شهامت بدلیل عدم آشنایی کافی مردم با وی و برنامه هایش در رزم نهم موفق نشد . خسروی یکی از کاندیداهای مطرح دوره بعد خواهد بود .

q6uhzuly5l1uj9dkangg.jpg

لیلا حیدری چقاکبودی شیرزن ایل سنجابی با حمایت قاطعانه مردم زادگاهش به عرصه رقابت نهم آمد و در کمتر از 10 روز تبلیغات توانست آرای قابل توجهی کسب نماید . وی در بخش کوزران ( زادگاهش ) قریب به 4 هزار رای آورد و این در حالیست که نفر دوم این منطقه در حدود 2 هزار رای با وی تفاوت آرا داشت . ایشان خواهر دکتر محمد حیدری ( معاونت پارلمانی وزیر کشور ) است و اگر دکتر حیدری در ایام انتخابات در حوزه انتخابیه کرمانشاه حضور می یافت قطعاً آرای همشیره اش در ردیف مدعیان قرار می گرفت . با این اوصاف پدیده انتخابات این دوره لیلا حیدری چقاکبودی نام گرفت و بقیه کاندیداهای حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه نیز در انزوا قرار گرفتند .


ن : داود امامی
ت : شنبه سیزدهم اسفند 1390
حاتم زاده ثابت کرد با انتخابات قهر نمی کند

استان پنجم - دکتر بهزاد حاتم زاده کانديداي رد صلاحيت شده اين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در راستاي اثبات مواضع چند روز گذشته خود مبني بر اينکه قهر با انتخابات در مرام و سلوک سياسي من نيست با حضور در صندوق شماره 316 مسکن راي خود را به صندوق انداخت .


ن : داود امامی
ت : جمعه دوازدهم اسفند 1390
 
 
 
 
این پایگاه خبری تحلیلی مستقل بوده و به هیچ حزب،جناح یا گروه سیاسی وابستگی نداشته و با محوریت اخبار و گزارشات غرب کشور به فعالیت مشغول می باشد.